Banki głosów online – do czego służą?

Reklama w radiu, jingiel, instruktaż w formie filmu czy audiobook – to tylko niektóre rodzaje nagrań, do których wykonania potrzebny jest dobry lektor. Aby znaleźć go jeszcze łatwiej, warto zdecydować się na skorzystanie z banku głosów online. Co warto wiedzieć o tego typu serwisach?

Jak znaleźć dobrego lektora?

Lektor jest osobą, która zajmuje się odczytywaniem wcześniej przygotowanego tekstu. Przede wszystkim lektor musi cechować się dobrą dykcją, czyli mówić w poprawny sposób, by przekaz słowny był zrozumiały i dodatkowo atrakcyjny dla ucha.

Aby znaleźć lektora, warto posłużyć się internetem. To właśnie w sieci można znaleźć specjalne serwisy internetowe jak bank głosów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ Stanowią one formę bazy nagrań lektorskich i umożliwiają łatwe znalezienie właściwej osoby do realizacji danego projektu.

Ponadto za pomocą banków głosów można również zamówić nagrania lektorskie. Dzięki temu jeden serwis pozwala na wyszukanie właściwego lektora, ale jednocześnie na otrzymanie potrzebnego nagrania w profesjonalnej jakości.

W jakich celach stosowane są banki głosów?

Za pośrednictwem banków głosów można zamówić różne rodzaje nagrań lektorskich. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • audiobooki
  • reklamy radiowe, telewizyjne
  • filmy
  • seriale
  • nagrania instruktażowe
  • jingle – dżingle
  • programy komputerowe
  • automatyczna sekretarka
  • zapowiedzi

Bank głosów – jak wybrać lektora?

Internetowe banki głosów są obecnie bardzo popularne, ponieważ pozwalają na zalezienie lektora bez udawania się do studia nagraniowego. Dostępne na stronach banków próbki nagrań lektorskich pozwalają na wygodne i szybkie wybranie właściwego lektora – z firmy czy z domu.

Aby wybrać odpowiedniego lektora przez bank głosów, należy w pierwszej kolejności określić, jaki ma być jego idealny głos. Tutaj dużo zależy od przeznaczenia konkretnego nagrania.

Gdy wiadomo, jakim głosem ma cechować się idealny lektor, można przystąpić do jego poszukiwania. W bazach głosów można skorzystać ze specjalnych filtrów umożliwiających wyszukanie właściwego lektora, na przykład pod kątem jego płci, wieku, języka ojczystego czy doświadczenia.

Dodatkowo można także wybrać lektora w konkretnych cenach – od ekonomicznych aż do premium. Najdrożsi lektorzy to osoby, których głosy można usłyszeć w telewizji, radiu.

Aby zamówić nagranie przez bank głosów, wystarczy wybrać lektora, a potem złożyć zamówienie za pośrednictwem internetu. Można wtedy przekazać treść nagrania oraz własne uwagi, aby cechowało się ono najlepszą jakością i pasowało do konkretnego celu. Gotowe nagranie można otrzymać nawet w ciągu 24 godzin.

Dodaj komentarz