Binance- największa giełda kryptowalut na świecie

W obecnych czasach zarabianie na kryptowalutach już nikogo nie dziwi. Dodatkowo to rozwiązanie zbiera coraz więcej sympatyków i nowych użytkowników. Istnieje wiele znanych światowych giełd kryptowalut, jednak najbardziej znaną z nich jest Binance. To niezwykły przypadek, bowiem po roku swojego powstania została ona okrzyknięta największą giełdą bitcoina na świecie. Co to za giełda i co warto o niej wiedzieć?

Binance to jedna z największych giełd kryptowalut

Giełda Binance jest obecna na rynku od roku 2017. Powstałą ona w Chinach, skąd zostala przeniesiona kolejno do Japonii i na Maltę, gdzie została po dzień dzisiejszy. Jego twórcą jest chiński inżynier oraz inwestor doskonale znany w świecie bitcoina. Na giełdzie można dokonać nie tylko wymiany walutowej, ale także innych działań związanych z tokenami i blockchainem. Jest ona dostępna w aż 17 językach, dzięki pomocy wspierających ją użytkowników-wolontariuszy dbających o jej wysoki poziom. Ma ona także swoją własną walutę- Binance Coin (BNB).

Korzyści, jakie daje korzystanie z giełdy Binance

Binance jako giełda kryptowalut ma zdecydowanie wiele korzystnych aspektów, między innymi portfel dostępny w przeglądarce jak również ten mobilny, za pomocą którego możemy wysyłać, odbierać oraz magazynować różne zasoby.

Warto wspomnieć o przeglądarce aplikacji dApps. Giełda tak samo jak inne pobiera od swoich użytkowników opłaty, takie jak 0,1% z każdej przeprowadzonej za jej pośrednictwem transakcji. Można ją jednak zmniejszyć o połowę wykonując transakcje z wykorzystaniem kryptowaluty Binance Coin – BNB. Dodatkowo jej użytkownicy mogą liczyć także na niższe prowizje już po jednym roku korzystania, które wzrastają z każdym kolejnym.

To wszystko sprawia, że jest ona oceniana przez użytkowników bardzo pozytywnie. Chwalą oni zarówno proste i liczne systemy płatności, jak i posiadanie własnego tokenu, prosty interfejs, poprzez brak konieczności weryfikacji konta czy niskie prowizje. To przyjazne miejsce dla użytkowników, gdzie mogą oni handlować dowolnymi kryptowalutami. Dlatego też tak wielu z nich ją wybrało, dzięki czemu zarejestrowało się tam już przeszło 15 mln użytkowników. Te liczby mówią same za siebie.

Giełda Binance – czy warto się na nią zdecydować?

Wielu użytkowników ją chwali, jednak nie brakuje także nieprzychylnych komentarzy na jej temat. Na to rozwiązanie zdecydowało się najwięcej osób na całym świecie w porównaniu do innych giełd kryptowalut. To sprawia, że rozwija się ona niesamowicie szybko. Warto więc sprawdzić samodzielnie, czy będzie to najlepsze dla nas rozwiązanie.

Dodaj komentarz