Blachodachówka – dlaczego warto ją wybrać?

Jednym z najczęściej wybieranych pokryć dachowych jest blachodachówka. Jej właściwości oraz łatwość montażu sprawia, że można zauważyć ją na dachach wielu budynków. Jakie ma zalety i dlaczego warto ją wybrać?

Blachodachówka – właściwości

Jednym z etapów budowy domu jest pokrycie dachu. Jest kilka materiałów, które można do tego użyć. Może to być dachówka ceramiczna, bitumiczna, papa, gotowe masy bezspoinowe czy blacha. Jedną z najczęściej wybieranych jest blachodachówka. Zazwyczaj dostępna jest w formie modułowych blach, odpowiednio ukształtowanych, które łatwo montuje się na dachu. Dzięki temu montaż jest o wiele szybszy. Należy oczywiście pamiętać o odpowiednio przygotowanym podłożu na dachu. Kolejną zaletą blachodachówki jest jej wytrzymałość. Jest odporna na działanie warunków atmosferycznych – deszczu, promieni słonecznych, niskich temperatur, przez co posłuży przez wiele lat.

W odróżnieniu od dachówek ceramicznych jest dużo lżejsza, przez co nie obciążą nadmiernie konstrukcji dachu. Można dostać blachodachówki w różnych odcieniach kolorystycznych, co umożliwia dostosowanie kolorystyczne dachu do ścian i innych budynków w okolicy, tak aby tworzyły spójną całość. Bez wątpienia plusem blachodachówki jest również jej cena. W porównaniu z innymi materiałami używanymi do pokrycia dachu, o podobnych właściwościach, koszt jej zakupu wypada naprawdę atrakcyjnie.

Jak dobrać odpowiednią blachodachówkę?

Zazwyczaj firmy oferujące sprzedaż pokryć dachowych, służą fachową pomocą w kwestii wyboru blachodachówki. Posiadają w ofercie wiele dostępnych rodzai i kolorów oraz wszelkie niezbędne mocowania, dzięki czemu wybór będzie o wiele prostszy. Pracownicy dobiorą wymiar i wagę do konstrukcji budynku. Dodatkowo służą wsparciem, jeżeli chodzi o montaż – mogą zaproponować swoją ekipę, lub dokładnie poinstruować jak należy wykonać go poprawnie. Warto skorzystać również z porad dotyczących rozliczeń podatku VAT, tak aby zakup był, jak najkorzystniejszy.

Dodaj komentarz