Buty robocze – jakie powinny mieć właściwości?

Bezpieczeństwo i higiena pracy, czyli w skrócie BHP to niezwykle ważna kwestia na każdym stanowisku pracy, a w szczególności na tych wiążących się z podwyższonym ryzykiem uszczerbku na zdrowiu. Ogromną część BHP stanowi odpowiednia odzież ochronna taka jak buty robocze. Jakie właściwości powinno posiadać takie obuwie?

Gdzie kupić dobre buty robocze?

Aby zakupić dobrej jakości buty robocze w Dąbrowie Górniczej konieczne będzie odnalezienie sklepu z odzieżą roboczą i odzieżą BHP. W takich miejscach można zakupić praktycznie wszystkie elementy odzieży BHP, które są wymagane na niektórych stanowiskach, a do tego kupić je w rozsądnej cenie.

Świetny przykład takiego miejsca to sklep robot BHP, który działa na terenie Śląska i oferuje wysokiej jakości buty robocze, których noszenie to wymóg w wielu zawodach, gdyż ma to chronić zarówno pracownika, jak i na przykład klientów firmy. Korzystając z usług takiej firmy można liczyć na bogaty wybór butów roboczych.

Jakie właściwości powinny mieć buty robocze?

To, jakie właściwości powinno mieć obuwie robocze zależy przede wszystkim od zawodu, czyli od środowiska pracy. Spotkamy bowiem różne klasy butów roboczych, które muszą spełniać pewne normy, by znaleźć się w danej klasie. Przede wszystkim buty powinny chronić stopę oraz kończyny dolne osoby, która je nosi przed obrażeniami takimi jak skręcenie stawu, złamanie kości śródstopia, czy też przed zmiażdżeniem stopy przez ciężki przedmiot. Dlatego stosuje się na przykład wzmacniane podnoski.

Inne właściwości, które powinny prezentować buty robocze w zależności od środowiska pracy to na przykład ochrona przed przebiciem, właściwości antyelektrostatyczne, antystatyczne, czy też ochrona przed czynnikami chemicznymi, atmosferycznymi, biologicznymi, mechanicznymi, termicznymi oraz przed porażeniem prądem elektrycznymi. W ten sposób stopy pracownika będą chronione przed zagrożeniami obecnymi w miejscu jego pracy, a które mogłyby spowodować jego trwały uszczerbek na zdrowiu.

Dodaj komentarz