Całodobowa pomoc drogowa – jak wybrać najlepszą?

Żaden model samochodu, nawet ten najnowszy, nie gwarantuje niezawodności. Dodatkowo nigdy nie przewidzi się, czy nie dojdzie do kolizji z innym autem. W takich sytuacjach skorzystać trzeba z firm oferujących pomoc drogową. Jak wybrać najlepszą firmę, która spełni nasze oczekiwania?

Co należy wiedzieć o pomocy drogowej?

Firmy zajmujące się pomocą drogową oferują przede wszystkim wsparcie w zakresie holowania i przewożenia uszkodzonych pojazdów pod wskazane miejsce, czyli najczęściej do mechanika samochodowego. Całodobowa pomoc drogowa w Wyszkowie pozwoli na przetransportowanie auta z miejsca A do miejsca B o każdej porze dnia i nocy. Wybierając pomoc drogową, warto sprawdzić jaki ma zakres usług. W ostatnich latach, to nie tylko holowanie zepsutego pojazdu. Coraz więcej firm oferuje dowóz paliwa, wymianę opon, odpalenie auta za pomocą kabli rozruchowych czy wymianę żarówek. To wyjście naprzeciw potrzebom klientów. Zanim zdecydujemy się na wynajęcie przedsiębiorstwa, warto dopytać o ceny usług. Jeśli otrzymamy konkretne ceny, wówczas będziemy mieć pewność, że firma nas nie chciała oszukać.

Jaki sprzęt powinna mieć całodobowa pomoc drogowa?

Fachowa pomoc drogowa musi dysponować sprzętem, który będzie w stanie udzielić pomocy w każdej sytuacji. Dobrze, jeśli firma, oprócz holowania, może wyciągnąć auto z głębokiego rowu lub zaoferować komputerową diagnostykę pojazdu. Dobrze, jeśli firma współpracuje z mechanikami, którzy pomogą zdiagnozować problem i pomóc go naprawić. To istotne, zwłaszcza, gdy jesteśmy poza miejscem naszego zamieszkania. Profesjonalna pomoc drogowa zaoferuje także samochód zastępczy, abyśmy mogli kontynuować naszą podróż. Laweta, którą dysponuje firma, powinna mieć udźwig wahający się od ok. 1 tony do nawet 20 ton.

Na wiele sytuacji, które mają miejsce na drodze, kierowcy nie są przygotowani. Dopiero jak pojawia się problem, zaczynają szukać pomocy. Wyruszając w podróż, warto być przygotowanym nawet na najczarniejszy scenariusz i wizytówkę z usługami pomocy drogowej mieć w samochodowych schowku.

Dodaj komentarz