Cienkie legginsy damskie – sprawdź, jakich błędów nie popełniać

Legginsy damskie znane są już od dawna. Na przestrzeni lat przeżywały swoje wzloty i upadki. W latach 70. i 80. były prawdziwym hitem. Uwielbiały je takie gwiazdy jak Olivia Newton John czy Madonna. Obecnie moda na legginsy znów powróciła i wiele kobiet na całym świecie wykorzystuje je do tworzenia przeróżnych stylizacji. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać, nosząc legginsy.

Legginsy damskie to nie spodnie

Najważniejszą zasadą noszenia legginsów damskich jest to, aby pamiętać, że nie są to spodnie. Oczywiście teoretycznie zastępują one tę część garderoby, ponieważ nosimy je na nogach, jednak rządzą się innymi prawami. Przede wszystkim pamiętajmy, aby nie zestawiać ich z krótkimi topami czy bluzkami, które sięgają co najwyżej do bioder. W przypadku cienkich legginsów damskich pośladki zawsze powinny być zakryte. Wyjątkiem jest oczywiście aktywność fizyczna. Można powiedzieć, że na siłowni czy joggingu ta zasada nie obowiązuje, ponieważ w tych sytuacjach ma nam być po prostu wygodnie.

legginsy
Czarne legginsy z kieszonkami

Jednak jeśli legginsy wykorzystujemy do stworzenia codziennej stylizacji, pamiętajmy, aby dobierać do nich dłuższą „górę”, która zakryje pupę. Najlepiej sprawdzą się koszulki i bluzy oversize, długie swetry, a nawet marynarki. Dzięki temu stworzymy wygodną stylizację, która dodatkowo będzie dobrze się prezentowała w wielu różnych okolicznościach.

Oczywiście ta sama zasada dotyczy też krótkich legginsów damskich. W tym przypadku również pośladki powinny być zakryte – pisał o tym portal polskieszafiarki.pl.

Prześwitującym legginsom mówimy stanowcze nie

W okresie wiosenno-letnim najczęściej wybieramy cienką i przewiewną odzież, w której nie będzie nam po prostu za ciepło. Jednak cienkie legginsy damskie mają to do siebie, że mogą prześwitywać. Dlatego na ten aspekt trzeba szczególnie uważać. Pamiętajmy, aby przy zakupie sprawdzić materiał. Jeśli nie mamy możliwości przymierzyć legginsów, warto przynajmniej je obejrzeć i sprawdzić ich jakość za pomocą dłoni.

A co gdy mamy już w swojej szafie legginsy damskie na lato, które prześwitują? Nic straconego. Wystarczą odpowiednie dodatki. Materiał najczęściej prześwistuje na pośladkach, więc jeśli nie chcemy chwalić się światu bielizną, stosujmy się do zasady opisanej wcześniej – do legginsów zakładajmy długie koszulki, bluzki, marynarki czy tuniki.

legginsy
Legginsy i sięgająca za pupę kurtka przejściowa

Kolorowe wzory na legginsach? Co za dużo to niezdrowo

Kolejnym błędem, jaki popełniają kobiety, nosząc legginsy, jest nadmiar wzorów i kolorów. Oczywiście kolorowe kwiatki wyglądają ładnie, jednak warto mieć umiar. Przesadna ilość barw i printów sprawi, że stylizacja nie będzie prezentowała się dobrze. A jeśli już zakładamy wzorzyste legginsy, pamiętajmy, aby góra była jednokolorowa i prosta. Dzięki temu zachowamy równowagę w stylizacji.

Warto również wspomnieć, że kolorowe legginsy z wieloma nadrukami pogrubiają nieco nogi. Dlatego, jeśli zależy nam na tym, by strojem wyszczuplić sylwetkę, to lepiej skłonić się ku czarnym legginsom.

Dodaj komentarz