Co daje systematyczna współpraca z dietetykiem?

Chcąc skutecznie schudnąć, przede wszystkim musimy regularnie kontrolować ilość pokarmów, które przyjmujemy, jak również ich kaloryczność. Zbyt duża ilość kalorii, zbyt częste jedzenie, brak aktywności fizycznej, do tego siedzący tryb życia – to wszystko sprawia, że nasza waga może rosnąć, a tym samym powodować problemy zdrowotne, pogarszać wygląd, dobre samopoczucie. Współpraca z doświadczonym dietetykiem pozwoli określić plan działania oraz wdrożyć taką dietę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb, możliwa do realizacji.

Dietetyk jest tym specjalistą, który może mieć ogromny wpływ na nasze życie. Jeżeli chcemy w dłuższej perspektywie czasu cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, mieć odpowiednią wagę, nie mieć problemów zdrowotnych oraz kompleksów, zdecydowanie warto umówić się na wizytę oraz zbadać to, jakie mamy negatywne nawyki żywieniowe, co można poprawić.

Chcąc schudnąć, powinniśmy być po pierwsze przygotowani na to, że będziemy musieli nad sobą pracować systematycznie. Efekty przyjdą, ale tylko wtedy, gdy ściśle będziemy się stosować do diety, będziemy aktywni fizycznie, zrezygnujemy z nałogów. Kompleksową pomoc dietetyczną, otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.

Ustalenie własnych potrzeb

Dietetyk to zdecydowanie nie tylko specjalista, który wie, jakie posiłki powinniśmy spożywać, ale przede wszystkim osoba, która ma szeroki zakres wiedzy dotyczącej różnego rodzaju chorób oraz dolegliwości. Jest to o tyle ważne, że nasza dieta musi zawierać nie tylko odpowiednią ilość kalorii, ale przede wszystkim uwzględniać nasze choroby oraz przyjmowane leki.

Zobacz także: https://apem.com.pl/jak-zaczac-przygotowania-do-zdrowego-trybu-zycia/

Odpowiednio dopasowana dieta

Jeżeli nasza dieta ma być przede wszystkim skuteczna, musi być różnorodna, składająca się z ciekawych posiłków, posiadająca taką kaloryczność, która jest dla nas adekwatna. Dietetyk, np. z kliniki https://fizjo-clinica.pl/, weźmie pod uwagę naszą płeć, wiek, rodzaj pracy, ilość zajęć dodatkowych, rodzaj sportu, który uprawiamy.

Monitoring postępów

Jedną z najważniejszych kwestii, która przemawia za korzystaniem z pomocy dietetyka jest to, że będzie on monitorował nasze postępy, samopoczucie, w razie problemów reagował oraz monitorował dietę w sytuacjach, gdy będzie to konieczne. Ważne jest to, aby spadek masy ciała nie był szybki, gdyż może to stanowić problem dla naszego organizmu, jak również spowodować efekt ponownego przybierania na wadze – w późniejszym czasie.

Dodaj komentarz