Co to jest łóżko kontynentalne i jakie są jego zalety?

Łóżko kontynentalne jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć problemów zarówno z wyborem stelaża, jak i materaca. Ten model jest bowiem pozbawiony stelaża, a materac ma już wbudowany. Tego typu łóżka są znacznie wyższe niż standardowe z racji wykorzystania w nim kilku warstw. Przekłada się to w dużej mierze na komfort spania.

Łóżko kontynentalne – co składa się na jego solidne wykonanie?

Na solidne wykonanie łóżka kontynentalnego wpływa w dużej mierze wbudowane wypełnienie ze sprężynami bonnelowymi. Takie są znane i cenione za swoją wytrzymałości. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że oprócz tego wykazują właściwości amortyzujące. Kolejna kwestia, to fakt, że modele te posiadają sprężynowy materac (dodatkowy) kieszeniowy, którego zadaniem jest zapewnienie przede wszystkim właściwej cyrkulacji powietrza. Ważne jest także to, że wspiera on równomierne rozłożenie nacisku ciała na powierzchnię całego łóżka kontynentalnego. Warto wspomnieć także o kolejnej, trzeciej już warstwie na które składa się podłoże, a mianowicie o tak zwanym toperze. Otóż w praktyce jest to materac nawierzchniowy. Wykonuje się go z bardzo często z wysokoelastycznej pianki. Z kolei jeśli chodzi o wezgłowie oraz korpus mebla, to producenci najczęściej stawiają na tapicerkę. Takie działanie mocno wpływa na nadanie mu bardzo eleganckiego, stylowego wyglądu. Co ważne, mnogość rozwiązań pozwala na to, że łóżko kontynentalne może występować w różnych wariantach i stylach. Może być to zarówno nowoczesny ton, jak i utrzymany w stylu glamour czy retro. Ważne więc, aby wybrać dobrego producenta łóżek kontynentalnych.

Zobacz także: https://magiakobiet.pl/dlaczego-warto-inwestowac-w-materac-lateksowy/

Jakie są zalety łóżka kontynentalnego?

Niewątpliwą zaletą łóżka łóżka kontynentalnego jest jego wygoda. Oprócz tego do tych, które wynikają z ich budowy należy to, że są wysokie, jak już wspominaliśmy. Ta cecha bardzo ułatwia zmianę pozycji np. z leżącej na siedzącą i na odwrót. Kolejna kwestia, to tapicerowane wezgłowie. Umożliwia ono bardzo wygodny odpoczynek spędzony na przykład na czytaniu książki czy też na to, aby tłumić dźwięki dochodzące od sąsiadów mieszkających za ścianą. Bardzo ważne jest to, że kilka warstw materacy, które mają różną sprężystość zapewniają bardzo duży komfort spania. Zapewniają one także dużą wytrzymałość podłoża, co w praktyce przekłada się na to, że zakup łóżka kontynentalnego jest inwestycją na kilka lat.

One Reply to “Co to jest łóżko kontynentalne i jakie są jego zalety?”

Dodaj komentarz