Co wybrać – eleganckie sukienki i spódnice czy wersje codzienne?

To, jak ubieramy się na co dzień, może mieć wpływ na nasze samopoczucie, ale także to, jak inny nas postrzegają. Łatwo dostrzec artystyczną duszę, ponieważ widoczne jest to w preferowanych stylizacjach. Nie warto oceniać po okładce, natomiast strój może nam powiedzieć wiele dobrego o osobie, która go nosi. Ale czy jest to istotne, że wolimy nosić eleganckie sukienki i spódnice, czy może lepiej zrezygnować z tak poważnych strojów i wybierać luźniejsze stylizacje?

Czy to, co nosimy, ma znaczenie?

Niektórzy mówią, że to, co nosimy, to pewnego rodzaju autoprezentacja. Inni uważają, że jest to pewna wizytówka, która wiele o nas mówi. Musimy jednak pamiętać, że strój to na pewno coś, co mówi o nas nieco więcej, ale nie może nas definiować. Niektóre stylizacje sprawiają, że łatwiej nam określić, czy dana osoba uważa się za kogoś atrakcyjnego albo czy ma artystyczną duszę. Szybko dostrzeżemy też osoby pewne siebie, co widać właśnie po tym, z jaką lekkością noszą dane stroje.

A kobiety w szczególności lubią dbać o to, aby nosić ulubione zestawy. Czasami są to spódnice, innym razem spodnie, a jeszcze niekiedy sukienki. Ubrania podpowiadają też nierzadko, gdzie pracujemy albo jakie mamy pasje. To, co nosimy, ma znaczenie, ale nie pierwszorzędne. Modę powinniśmy traktować jak coś, czym warto się bawić i co powinno być dla nas rozrywką. Nie traktujmy jej zbyt poważnie.

Elegancko czy komfortowo – jak się ubierać?

Na wstępie warto dodać, że sukienki i spódnice w wersji eleganckiej również bywają komfortowe w noszeniu. Nie zawsze jest to możliwe do osiągnięcia, aczkolwiek wybieranie naturalnych tkanin na pewno może być dla nas pomocne. Jest to związane najczęściej z krojem. Eleganckie, szykowne ubrania bardzo często podkreślają nasze kształty. Uwidaczniają to, co w sobie lubimy. U pań jest to zazwyczaj wcięcie w talii czy biust. Dlatego królują tutaj między innymi ołówkowe spódniczki, które opinają uda, ale niestety nie maskują brzucha.

Jak warto się jednak ubierać na co dzień? To zależne jest wyłącznie od naszych preferencji. Niektóre panie lubią wyglądać elegancko, dlatego codzienne noszenie dopasowanych ubrań czy butów na podwyższeniu nie stanowi dla nich problemu. Są też i takie osoby, które wolą garderobę kapsułową i często z niej korzystają. Oba warianty są równie poprawne.

Eleganckie sukienki i spódnice

Jeżeli lubimy nosić eleganckie sukienki, to zapewne doskonale znamy modele kopertowe. Wiemy też, czym jest mała czarna i jak dobierać do niej buty. Tego rodzaju strój pięknie podkreśla figurę. Sprawia, że czujemy się dobrze w swoim ciele. Eleganckie sukienki nierzadko odsłaniają też plecy lub ramiona. Mogą mieć nawet głęboki dekolt. Z długością bywa różnie. Nie mogą być zbyt krótkie, ale coraz rzadziej wybierane są modele do ziemi, które dodają szyku.

Jeżeli chodzi o eleganckie spódnice, to tutaj często królują warianty ołówkowe. Idealnie wyglądają w zestawieniu z między innymi elegancką koszulą. Ich dopełnieniem bywa też marynarka. Wersja z zakładką też cieszy się dużą popularnością. Jest asymetryczna, dzięki czemu można w ciekawy sposób odsłonić jedną z nóg. Może natomiast delikatnie krępować ruchy oraz trzeba zwracać uwagę na to, czy materiał nie zawinął się w nieodpowiedni sposób. Popularne tkaniny to między innymi satyna. Jest nieco problematyczna, ponieważ często łatwo o powstawanie plam, które są trudne do usunięcia.

Codzienne sukienki i spódnice

A jak wygląda to w przypadku wersji nieco mniej eleganckiej? Codzienne sukienki i spódnice mają nierzadko bardzo podobne kroje, ale wciąż pozostają wygodniejsze w noszeniu. W dużej mierze wpływ na to ma wybrany materiał. Takie tkaniny jak wiskoza, bawełna czy sztuczny jedwab są oddychające i chronią przed nadmiernym poceniem.

Ale nie jest to jedyna ważna kwestia. W przypadku eleganckich wersji są one nieco bardziej dopasowane lub nierzadko też wielowarstwowe. Co to oznacza? Za przykład mogą posłużyć tiulowe warianty składające się z kilku warstw. Codziennie noszone spódnice mają zazwyczaj kształt litery A.

Dodaj komentarz