Dieta, która pomoże na trądzik różowaty

Trądzik różowaty z pewnością nie należy do przyjemnych doświadczeń. Ludzie szukają różnych sposobów, by go pokonać. Zazwyczaj sięgają po specjalistyczne kosmetyki i leki… Ale czy nie ma innych, bardziej oczywistych sposobów? Jak pokazuje praktyka, dieta naprawdę ma wpływ na stan cery! Zastanówmy się co jeść i pić, a czego najlepiej unikać.

Oczyszczanie i odżywianie

tradzik

Bez wątpienia na trądzik różowaty przydaje się przyłożenie szczególnej uwagi do oczyszczania i odżywiania organizmu. Co kryje się pod tymi magicznymi pojęciami? Aby oczyścić organizm, wystarczy sięgać po odpowiednie napoje. Należy do nich między innymi woda, która jest niezbędnym składnikiem każdej zbilansowanej diety. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na rozmaite napary, takie jak herbata z rumianku, mięty czy pokrzywy. Wykazują bardzo korzystne właściwości zdrowotne, oczyszczają i pomagają zwalczać stany zapalne. Podobnie jak picie zielonej herbaty. Odżywianie natomiast skupia się przede wszystkim na jedzeniu dostatecznej ilości owoców i warzyw. W trądziku różowatym sprawdzają się pomidory, papryka, jabłka, ogórki. Nie można też pominąć ryb i nasion, takich jak chociażby pestki dyni i słonecznika, które zawierają zbawienny dla cery cynk.

Zobacz: Jakie kosmetyki na trądzik różowaty wybrać?

Unikanie chemii i ostrych przypraw

Niestety z niektórych przedmiotów należy po prostu zrezygnować. Robiąc zakupy spożywcze, lepiej omijać półki z chipsami i innymi niezdrowymi, ostrymi przekąskami. Ostre smaki zaostrzają infekcje skórne, przyczyniają się do powstawania zaczerwienień. Napoje gazowane nie przysłużą się do opanowania trądziku. Należy też starannie czytać składy na produktach i unikać produktów, które mają duże ilości chemii i konserwantów. Zdrowa dieta na trądzik różowaty jest dietą jak najbardziej naturalną, nie potrzebuje żadnych barwników i utrwalaczy smaku. Jeśli chcesz cieszyć się lepszym stanem skóry, musisz też odłożyć na bok używki, takie jak alkohol i papierosy. Nie tylko Twoja cera się ucieszy – zobaczysz, że odżyje cały organizm! To wcale nie jest tak trudne, jak Ci się wydaje.

Dodaj komentarz