Firma szkoleniowa – jak wybrać najlepszą, aby zorganizować kurs BHP

Przeprowadzenie szkoleń BHP jest obowiązkiem pracodawcy, jeżeli zatrudnia on pracowników. W tym celu dobrze jest podjąć współpracę z profesjonalną firmą szkoleniową, która nie tylko przekaże niezbędną wiedzę, lecz także rozezna się w indywidualnych potrzebach konkretnego przedsiębiorstwa. Jak więc wybrać najlepszą firmę szkoleniową, aby zorganizować kurs BHP? Sprawdzamy.

Firma szkoleniowa – istotna jest oferta

Coraz częściej ofert firm szkoleniowych poszukuje się w Internecie. Obecnie wszystkie nowe oraz sprawdzone przedsiębiorstwa ogłaszają swoje usługi na portalach branżowych czy swoich stronach. Warto jest sprawdzić, ile trzeba zapłacić, jakie są rodzaje szkoleń, a także jakie inne kursy mogą one zaproponować dla konkretnej branży.

Zanim podpisze się umowę dobrze jest dowiedzieć się, w jaki sposób przebiegać będzie szkolenie oraz współpraca. Ważne jest również podejście do klienta. W przypadku szybkiej odpowiedzi na zapytanie jest duża szansa, że tego typu firma podchodzi na poważnie do swoich potencjalnych klientów. Firma szkoleniowa w Rawiczu oferuje szeroki wachlarz usług, które można dopasować do indywidualnego profilu firm.

Jak dzielimy szkolenia BHP?

Istnieją dwa typy kursów BHP. Pierwszym z nich są szkolenia wstępne, które tyczą się wszystkich nowo przyjętych pracowników. Służą one zapoznaniu ze środowiskiem pracy, a także ewentualnymi zagrożeniami, które mogą z niego płynąć. Szkolenie okresowe BHP dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami tyczy się nie tylko pracowników, lecz również pracodawców. Tego typu kurs powinien być zakończony zdanym egzaminem.

Profesjonalna firma dokonuje również dodatkowego rozeznania potrzeb szkoleniowych. Zebrane informacje w rozmowie telefonicznej powinny być później odzwierciedlone w szczegółowym planie kursów, a także cenniku. Warto również zwrócić uwagę, czy ich cel pokrywa się z poziomem efektów biznesowych. Ważne jest także, czy zaproponowany program jest odpowiedzią na potrzeby danego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz