Gdzie wykorzystuje się kartony klapowe?

Kartony tekturowe mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Niska cena ich produkcji, możliwość personalizacji i biodegradowalność, sprawiają, że są powszechne wykorzystywane w każdej niemal branży. Są produktami, najczęściej wybieranymi przez klientów. 

Do czego można wykorzystać kartony klapowe?

Pierwszym przeznaczeniem kartonów klapowych jest przechowywanie. Kartony klapowe wykorzystuje się w magazynach do organizacji przestrzeni i utrzymania porządków. Pozwalają one przechowywać różne przedmioty, które są delikatne, ale również bardziej wytrzymałe. Naklejenie naklejki z nazwą przedmiotów schowanych w kartonie pozwala na szybkie zlokalizowanie potrzebnych rzeczy. Nikt nie wyobraża sobie przesyłek kurierskich bez zastosowania kartonów. Stanowią one podstawę ochrony wysyłanej zawartości. Można do nich zapakować przedmioty o różnych kształtach: artykuły kuchenne (garnki, talerze), książki, kosmetyki, ozdoby do domu i wiele innych.

Kartony klapowe przydadzą się m.in. w domach, magazynach zakładów produkcyjnych, sklepów stacjonarnych i internetowych, firm kurierskich i logistycznych. Nikt nie wyobraża sobie przeprowadzki bez kartonów tekturowych. Bogactwo kształtów pozwala na mnogość zastosowań.

Kartony z tektury – dlaczego warto?

Opakowania kartonowe są bardzo popularne ze względu na swoje liczne zalety. Jedną z nich jest niska cena produkcji. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednio sklejoną masę papierniczą. Można je w pełni poddać recyklingowi, są biodegradowalne, a więc są przyjazne środowisku. Pozwalają chronić środowisko, ale także generują oszczędności, gdyż można je wielokrotnie wykorzystywać. Mają szerokie zastosowanie. Mogą służyć do przechowywania rzeczy, zabezpieczeniach ich przed warunkami zewnętrznymi, jak również wykorzystywać do wysyłki różnych przedmiotów – od ubrań, przez przedmioty plastikowe, na porcelanie kończąc. Pozwalają na personalizację pudełek. Może to stanowić idealną formę reklamy. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa pakowanego przedmiotu. Amortyzują drgania i zabezpieczają transportowany w nich towar.

Dodaj komentarz