Hifu – sprawdź bezoperacyjną metodę liftingu twarzy

Metoda hifu znana jest medycynie od ponad 20 lat i leczy się nią m. in. raka prostaty. W medycynie estetycznej natomiast używa się jej do ujędrniania skóry w postaci bezinwazyjnego liftingu twarzy.

Na czym polega hifu?

Hifu (ang. high intensity focused ultrasound) to technologia, która polega na oddziaływaniu na tkankę falą akustyczną o wysokiej częstotliwości. Wiązka dźwięku wytwarzanego przez specjalne urządzenie ma ograniczony zasięg i może wnikać do tkanki na różną głębokość. W medycynie estetycznej używa się fali sięgającej na 1,5, 3 i 4,5 mm w głąb skóry. Wiązka powoduje ruch komórek, a w konsekwencji ich tarcie, które z kolei generuje ciepło. W efekcie oddziaływanie dźwiękiem prowadzi do mikropoparzeń o średnicy od 0,5 do 1 mm wewnątrz tkanki. Powierzchnia skóry pozostaje nieuszkodzona, jednocześnie w jej ukrytych warstwach zachodzą intensywne procesy regeneracji stymulowane przez urazy.

Jakie efekty daje zabieg hifu?

W wyniku mikropoparzeń, rozpoczyna się odbudowa struktury komórkowej oraz jej zagęszczenie. Włókna kolagenowe ulegają skróceniu, co daje niewielki efekt poprawy wyglądu skóry od razu po zabiegu. Na rezultat końcowy trzeba jednak poczekać od kilku miesięcy do nawet pół roku, ponieważ tyle właśnie czasu potrzebuje skóra na całkowitą regenerację. Efekty zabiegu hifu to przede wszystkim:

  • zagęszczenie skóry,
  • zmniejszenie wiotkości tkanki,
  • uelastycznienie skóry,
  • wyostrzenie konturu twarzy,
  • ujędrnienie skóry szyi i policzków,
  • zmniejszenie porów,
  • redukcja zmarszczek.

Dobroczynne rezultaty zabiegu utrzymują się od 18 miesięcy do nawet dwóch lat. Metodę tę można stosować równolegle z innymi zabiegami liftingujacymi i ujędrniającymi skórę.

Przebieg zabiegu

Przygotowanie do przeprowadzenia zabiegu polega na oczyszczeniu skóry z makijażu oraz nałożeniu żelu na partie poddawane działaniu ultradźwięków. Następnie lekarz przykłada głowicę urządzenia emitującego fale. Zabieg jest dla większości pacjentów nieprzyjemny (wrażenie gęstych nakłuć), lecz nie bolesny. Jeśli jednak pacjent odznacza się wyjątkowo dużą wrażliwością na ból – skórę poddaną hifu smaruje się kremem znieczulającym.

Dodaj komentarz