Jak dobrać oprawki okularów do kształtu twarzy?

Dobór odpowiednich oprawek okularów jest niezwykle ważnym elementem kreowania wizerunku. Oprawki, które doskonale komponują się z kształtem naszej twarzy, mogą znacząco podkreślić urodę i dodać nam pewności siebie. Skorzystajmy z profesjonalnej wiedzy optyków, aby wybrać te idealne dla siebie.

Urozmaicona oferta na rynku

Oprawek okularowych jest na rynku obecnie wiele – od klasycznych modeli, przez te bardziej odważne, aż po prawdziwe perełki designu. Każdy z nas może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od osobistych preferencji i stylu życia. Wybór odpowiednich oprawek to jednak nie tylko kwestia estetyki – to również komfort noszenia okularów na co dzień. Właśnie dlatego tak ważna jest pomoc specjalisty – optyka np. z salonu Max-Q z okolic Częstochowy, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie doradzić najodpowiedniejsze rozwiązanie. Optyk pomoże nie tylko dobrać odpowiednie szkła, ale także oprawki, które będą idealnie pasować do kształtu naszej twarzy.

Kształt twarzy a dobór oprawek

By dobrze dobrać oprawki do kształtu twarzy, należy najpierw dokładnie ocenić jej formę. Optycy wyróżniają kilka typów kształtów twarzy – owalny, okrągły, kwadratowy, trójkątny czy sercowaty. Każdemu z nich odpowiada inny typ oprawek – dla osoby o owalnej twarzy najbardziej pasować będą okulary o prostokątnych ramkach, podczas gdy dla osoby o kwadratowej twarzy najlepsze będą okulary o okrągłych lub owalnych ramkach. W tym procesie niezwykle cennym wsparciem jest profesjonalista – optyk, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie pomóc nam dokonać najlepszego wyboru. Wykonanie badania wzroku również jest niezbędne, by dobrać właściwe okulary.

Interaktywne narzędzia pomagające w doborze oprawek

Niektóre salony optyczne oferują swoim klientom interaktywne narzędzia do samodzielnego dobierania oprawek. Są to specjalne aplikacje umożliwiające wirtualne przymierzenie różnych modeli okularów. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak prezentują się na nas różne modele i style oprawek bez konieczności fizycznego ich przymierzania. Jest to szczególnie przydatne w obecnych czasach, gdy często decydujemy się na zakup okularów przez internet. Pamiętajmy jednak, że narzędzia te są jedynie dodatkowym ułatwieniem – nie zastąpią profesjonalnej porady optyka.

Dodaj komentarz