Jak dopasować krój spodni męskich do swojej sylwetki?

Każdy mężczyzna, który chce wyglądać dobrze, potrzebuje spodni odpowiednio dopasowanych do jego sylwetki. Najważniejszym aspektem jest właściwe ich dobranie do typu sylwetki – dzięki temu będą one wyglądać elegancko i stworzą modną stylizację z innymi elementami garderoby. 

Najpopularniejsze fasony męskich spodni

  • Skinny fit – spodnie męskie zwężane, wręcz obcisłe w nogawkach. Ten typ spodni jest polecany przede wszystkim szczupłym mężczyznom, ponieważ eksponują wszystkie niedoskonałości sylwetki. Fason noszony w niezobowiązujących stylizacjach, najczęściej widziany w kategorii „męskie spodnie młodzieżowe”, choć krój ten nie jest przeznaczony wyłącznie nastolatkom.
  • Slim fit – obecnie najpopularniejszy fason wśród panów. W porównaniu do poprzedniego fasonu są delikatnie zwężane, ale oferują zdecydowanie więcej materiału w udach i na łydkach. Do eleganckich stylizacji w tym kroju pasują czarne materiałowe spodnie męskie. Świetnie sprawdzą się również w casualowych stylizacjach.
  • Regular – to fason prosty i klasyczny, a nogawka nie jest intensywnie zwężana w łydkach. Materiał w tym kroju jest luźniejszy i nie przylega do skóry. Spodnie typu regular będą pasować mężczyznom o cięższej sylwetce.
  • Tapered – charakteryzują się tym, że nogawki stopniowo się zwężają tym samym wyszczuplając optycznie sylwetkę.

Jaki stan męskich spodni wybrać?

Wyróżnia się trzy stany spodni. Spodnie z niskim stanem potocznie nazywane są biodrówkami. Najczęściej możemy je zobaczyć w kroju skinny bądź slim. Niski stan polecany jest przede wszystkim osobom szczupłym i z lekko wystającym brzuchem. Z kolei spodnie z klasycznym stanem są najbardziej popularne. Spodnie leżą w naturalnym miejscu, czyli w pasie. Do tego jest uniwersalny i pasuje wszystkim sylwetkom. Ostatnie rozwiązanie to stan wysoki, w którym linia spodni znajduje się powyżej pasa. Dzięki temu panowie z niewielkim brzuszkiem mogą go ukryć oraz doskonale prezentuje się u wysokich mężczyzn.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spodni?

Kluczowe jest, by spodnie nie były zbyt luźne w talii, ponieważ ściskanie ich paskiem nie ma sensu. W pasie tworzą się fałdy, które są nieatrakcyjne, wizualnie pogrubiają cały zarys.  W kwestii długości spodni – im bardziej są zwężane, tym spodnie są krótsze, np. spodnie typu skinny kończą się sporo przed kostką. Spodnie powinny być mierzone do butów, z którymi będą noszone. Należy również zwrócić na tkaniny – powinny charakteryzować się wysoką jakością i wygodą noszenia.

Dodaj komentarz