Biustonosz to bardzo ważny element kobiecej bielizny osobistej, jednak wybór odpowiedniego egzemplarza wcale nie jest łatwy. Warto poznać podstawowe zasady doboru biustonosza, zanim udamy się na zakupy.

Jaki powinien być dobry biustonosz?

Na rynku mamy ogromny wybór biustonoszy w różnych cenach, rozmiarach, kolorach i wzorach. Mają one także różne fasony mające sprawić, że biust w danej kreacji będzie wyglądał doskonale. Biustonosze bardzo różnią się także cenowo. Możemy nabyć przykładowo kolorowy biustonosz z importu azjatyckiego już za 20 zł albo kupić biustonosz w sieciowym sklepie z bielizną za kilkaset złotych. Nie sama cena jednak jest najważniejsza. Nie jest też najważniejszy piękny wygląd biustonosza i mnogość ozdób. Biustonosz musi być przede wszystkim wygodny, dobrze dobrany rozmiarem, czyli taki, który nie odznacza się pod ubraniem.

Szukasz biustonoszy dla siebie? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/50-biustonosze

Na co zwracać uwagę przy zakupie biustonosza?

Każda z pań ma oczywiście swoje własne preferencje. Jedne panie lubią biustonosze typu push-up, inne wolą bardotki a jeszcze inne nieusztywniane biustonosze koronkowe. Wybierając biustonosz zacznijmy od dobrego rozmiaru. Warto wiedzieć, że obecnie istnieje bardzo duża kombinacja rozmiarów, dzięki czemu dobry biustonosz dobiorą panie, które mają duży obwód i mały biust lub odwrotnie. Sprawdzajmy zawsze czy jest wielostopniowa regulacja obwodu oraz czy można regulować ramiączka. Wiele modeli biustonoszy ma odpinane ramiączka z haczykami, które nie najlepiej sprawdzają się, na co dzień, bo potrafią się rozpiąć. Przed zakupem takiego biustonosza warto wiec zastanowić się, czy faktycznie będziemy kiedykolwiek potrzebować takie ramiączka odpinać. Biustonosz, który dobrze leży na kobiecie to taki, gdzie nie dostrzeżemy nadmiaru ciała przy ramiączkach i bokach biustonosza pod pachami. Alarmująca powinna być sytuacja podczas mierzenia, gdy piersi nie są rozdzielone tylko stykają się ze sobą a jednocześnie fiszbiny w tym miejscu odstają, znaczy to, że miseczka jest za mała. Każde nienaturalne wybrzuszenie ponad miseczkami oznacza, że trzeba spróbować założyć większy rozmiar. Należy też uważać przy wyborze biustonoszy płytkich. Co prawda wyglądają one seksownie jednak nie są wygodne w noszeniu.

Jeśli potrzebujemy kupić biustonosz do odsłaniającej ciało kreacji czy letniej sukienki to najlepiej udać się do dużego sklepu z bielizną. Obecnie jest cały szereg różnych biustonoszy do tego przeznaczonych, które na przykład mają zapięcie nisko na plecach. Są także biustonosze samoprzylepne, samonośne, z obniżonym dekoltem, które doskonale sprawdzą się w takich sytuacjach. Kupując biustonosz w sklepie internetowym zawsze warto korzystać z zamieszczanych tam poradników na temat dobierania rozmiaru.


Artykuł powstał we współpracy z hurtownialuka.pl

Dodaj komentarz