Cegła jako naturalny produkt murarski posiada wiele zalet, których zdajemy się nie zauważać na co dzień. Gdy tylko mamy do czynienia z ceglanymi, nieco podniszczonymi ścianami, to zazwyczaj w większości z nas kiełkuje decyzja o jak najszybszym wygładzeniu i otynkowaniu takiej powierzchni. A jest to spory błąd, ponieważ poszarpany, ceglany mur w przestrzeni można w ciekawy sposób zaaranżować w towarzystwie eleganckich, drewnianych mebli.

Uniwersalność cegły we wnętrzarstwie

Meble utrzymane w estetyce retro z pewnością efektownie prezentować się będą na charakterystycznej, czerwonej ścianie stworzonej z cegieł. Dla podniesienia kontrastu, pozostałe ściany w pomieszczeniu mogą zostać wygładzone i otynkowane, w całości lub też tylko we fragmentach, jeśli zdecydujemy się na to, aby motyw cegły zaznaczał się także w innych miejscach naszego pokoju. Jakie meble najlepiej będzie ustawić na tle ceglanej i nierównej ściany? Bardzo ładnie prezentować się będą meble stylizowane na lata trzydzieste ubiegłego stulecia, mogą mieć formę toaletek, stoliczków z powykręcanymi delikatnie nogami, a także kwietników. A już w ogóle szczytem elegancji byłoby, gdybyśmy na tle takiej ceglanej ściany postawili stare, rodzinne pianino. Ciekawym dodatkiem będzie także komoda lub barek w stylu prowansalskim.

BAREK DA-11 SYS. DIANA STYL PROWANSALSKI

Odrapana cegła może być piękna!

Wystarczy tylko dobrać odpowiednie elementy, przy których uda się odkryć jej pełen blask. Brązowe, stylowe meble z pewnością w tym pomogą. Klasyczna, drewniana komoda z trzema wysuwanymi szufladami będzie wyglądała wspaniale w sąsiedztwie przygaszonych cegieł. Miejsce to można jeszcze dodatkowo oświetlić, aby wydobyć niuanse. Do tego na uboczu znaleźć się może regał z książkami oraz dołączony do niego wygodny fotel rozkładany lub bujany, jeśli estetyka retro prezentować ma się w pełni i bez żadnych półśrodków. Piękno ceglanej ściany zostanie w ten sposób odkryte na nowo, a my zyskamy jeszcze jedno przytulne miejsce do relaksu, bez konieczności modyfikowania wszystkiego od podstaw i stosowania po raz kolejny zapraw i narzędzi do murowania ścian!

Odkryjmy styl Prowansji!

Stara, nieotynkowana cegła to nie tylko styl retro, to także styl wiejskich domków przepełnionych sielską atmosferą. Doskonale oddaje go styl prowansalski, który już od pewnego czasu skrada serca Polaków. Ciepłe wnętrza urządzone starymi meblami, naturalne materiały, pastelowe kolory, to wszystko doskonale współgra z surowością odkrytych ceglanych murów. W tak urządzonym wnętrzu czujemy się swojsko, bezpiecznie i przytulnie, gdyż chłód odkrytych cegieł ocieplają wszechobecne poduchy, narzuty, koce, a także świeże kwiaty. Jeżeli nie jesteśmy posiadaczami domu w całości urządzonego w stylu prowansalskim a chcielibyśmy wprowadzić go nieco do naszego mieszkania to warto to uczynić właśnie łącząc ten surowy i naturalny materiał ze stylizowanymi meblami. Aby podkreślić piękno ceglanej ściany ustawmy na jej tle fotel w stylu retro a jego dopełnieniem niech będzie komoda prowansalska ze staromodnymi uchwytami. Postawmy kropkę nad “i” oświetlając całość delikatnym i ciepłym światłem stojącej lampy.

Dodaj komentarz