Jak przyśpieszyć porost włosów i zahamować ich wypadanie?

Zdecydowana większość z nas marzy o posiadaniu pięknych i gęstych włosów. Niestety, coraz więcej osób narzeka na problem zbyt wolnego wzrostu kosmyków bądź nadmiernego ich wypadania. Przyczyny takiego stanu rzeczy są zazwyczaj dość złożone, dlatego do problemu należy podejść holistycznie. Na pewno warto przyjrzeć się swojej diecie, która powinna składać się przede wszystkim z produktów o niskim stopniu przetworzenia. Dobrym pomysłem może okazać się też popijanie naparów ziołowych. Należy także postarać się o redukcję stresu oraz o stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. 

Przyjrzyj się swojej diecie

Każdy, komu zależy na atrakcyjnym wyglądzie zewnętrznym, musi przyjrzeć się swojej codziennej diecie. Od tego co spożywamy w dużej mierze zależna jest przecież kondycja naszych kosmyków. Wydaje się, że należy przede wszystkim ograniczyć cukier i tłuszcze nasycone. Zamiast tego przygotowujmy dania na bazie owoców, warzyw i produktów z pełnego ziarna.

Ogranicz cukier i tłuszcze trans

Produkty bogate w rafinowany cukier oraz w tłuszcze nasycone wyjątkowo niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry głowy oraz włosów. Warto byłoby więc je wyeliminować bądź ograniczyć. Na szczęście, znajdziemy już coraz więcej zdrowych zamienników rafinowanego cukru. Tłuszcze trans możemy zaś chociaż w części zastąpić olejami roślinnymi z pierwszego tłoczenia.

Sięgaj po zdrową, naturalną żywność

Bardzo ważne jest to, aby nasza codzienna dieta bazowała na naturalnych produktach. Powinniśmy stawiać na świeże owoce oraz warzywa, jak również na produkty z pełnego ziarna. Godne uwagi są również orzechy oraz pestki, które zawierają wiele cennych dla włosów witamin i minerałów.

Zaufaj sile ziół

Jeżeli borykamy się z nadmiernym wypadaniem włosów bądź z powolnym ich wzrostem, pomocne mogą okazać się napary ziołowe. W szczególności warto zaufać pokrzywie zwyczajnej oraz skrzypowi polnemu. Obydwa zioła charakteryzują się silnymi właściwościami wzmacniającymi cebulki.

Skrzyp polny i pokrzywa

Zarówno skrzyp polny, jak i pokrzywa zwyczajna są ziołami popularnymi wśród osób dbających o włosy. Nie ma się temu co dziwić, bo zawierają one sporo cennej dla kosmyków krzemionki. Ważne jest to, aby zioła były popijane systematycznie, najlepiej raz dziennie. Nie musimy pić pokrzywy oraz skrzypu oddzielnie. Możemy zdecydować się na zakupienie bądź samodzielne przygotowanie mieszanki ziołowej. Wówczas rezultaty powinny naprawdę miło nas zaskoczyć. Efekty dostrzeżemy jednak najwcześniej po dwóch, trzech tygodniach codziennego popijania ziół.

https://dietetyk.edu.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking-opinie-i-recenzje/

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna

Nie da się mieć pięknych i gęstych włosów bez odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo ważne jest delikatne oczyszczanie skóry głowy przy pomocy właściwie dobranego szamponu. Należałoby również postarać się o zakupienie wcierki wzmacniającej.

Delikatny szampon

Jeżeli chodzi o szampon do włosów, jego skład jest bardzo ważny. Nie powinny znajdować się w nim substancje o działaniu potencjalnie drażniącym. Lepiej jeśli będzie to preparat o właściwościach delikatnie oczyszczających. Warto byłoby poszukiwać w nim także substancji o działaniu wzmacniającym. Mowa tu chociażby o ekstraktach oraz o wyciągach roślinnych. Wzmacniają one cebulki włosowe, zapobiegając nadmiernej ich utracie.

Wzmacniająca wcierka

Sam szampon do włosów nie wystarczy, zwłaszcza że szybko spłukujemy go ze swoich kosmyków. Dobrym pomysłem może się natomiast okazać zakupienie wcierki. Powinna być ona bogata w składniki pochodzenia roślinnego. Należy wcierać ją opuszkami palców w oczyszczoną skórę głowy. Ważne jest to, aby robić to codziennie. W przeciwnym bowiem razie mowy o satysfakcjonujących efektach być niestety nie może.

Pokonaj stres!

Zdecydowana większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że stres bardzo niekorzystnie na nas wpływa. Mowa tu zwłaszcza o tym chronicznym. Jeżeli więc czujemy, że nadmierne napięcie emocjonalne przejmuje nad nami kontrolę, musimy coś z tym zrobić. Wydaje się, że całkiem dobrym pomysłem będzie uprawianie jakiejś aktywności fizycznej. Może to być joga, pilates, jak również jogging. W niektórych przypadkach pomocne mogą okazać się zioła oraz suplementy. Jeżeli uda nam się uspokoić, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że wypadanie kosmyków zostanie zahamowane. Będziemy mogli cieszyć się również szybszym ich wzrostem.

Link: Łysienie plackowate – charakterystyka oraz sposoby leczenia

FAQ:

1. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Wśród najczęstszych przyczyn nadmiernej utraty kosmyków wymienić należy na pewno nieodpowiednią dietę, stres, zaburzenia hormonalne czy choroby skalpu.

2. Po jakim czasie naturalne metody na wypadanie włosów przyniosą efekty?

W zdecydowanej większości przypadków, pierwsze rezultaty walki z wypadaniem włosów powinny być widoczne po trzech, czterech tygodniach.

3. Co robić, jeśli naturalne metody walki z wypadaniem kosmyków nie pomagają?

Należy wówczas pomyśleć o odwiedzeniu lekarza. Może to być na początku lekarz rodzinny, ale równie dobrze możemy udać się do dermatologa. Pomocna może okazać się również konsultacja trychologiczna.

Dodaj komentarz