Jak ubrać się w upalny dzień?

Podczas upalnych dni powinniśmy pomyśleć nie tylko o odpowiednim nawadnianiu organizmu, ale również o właściwym ubiorze. Podczas gdy żar leje się z nieba warto mieć na sobie coś, co uchroni nas przed promieniami słonecznymi, a jednocześnie będzie wygodne i przewiewne. Warto również nie zapomnieć o tym, aby wyglądać elegancko i z klasą. Zatem jak ubrać się w upalny dzień?

Jak ubrać się w upalny dzień? Propozycje obuwia dla mężczyzn

W pierwszej kolejności zastanówmy się nad odpowiednim ubraniem dla mężczyzny w upalny dzień. Jakie pole manewru mają w tutaj panowie? Przede wszystkim warto postawić na ubrania lekkie i przewiewne. Wydawać by się mogło, że nie zawsze można sobie na to pozwolić. Niemniej jednak nawet panowie pracujący w korporacji mogą ubrać się zarówno przewiewnie i lekko, jak i elegancko zarazem.

Zacznijmy od obuwia. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem są lekkie buty wsuwane. Bardzo modne są ostatnio choćby tzw. loafersy. To propozycja pochodząca z Włoch. Tego rodzaju buty są przewiewne i ładnie wyprofilowane. Zdecydowanie prezentują się niezwykle elegancko. Wydaje się, że idealnie pasują do letniego garnituru. Oczywiście jeśli ubieramy się mniej formalnie, to najlepszym rozwiązanie na upalny dzień są sandały. Niemniej jednak nie w każdej sytuacji możemy sobie pozwolić na ich założenie.

Koszula i spodnie na upał

Oczywiście zakładamy, że w upalny dzień panowie marynarki zostawiają w szafie. Nawet najbardziej formalne spotkanie biznesowe obędzie się bez tej części garderoby. Należy jednak szczególnie precyzyjnie dobrać odpowiednią koszulę i spodnie. Najważniejszą kwestią w tym wypadku jest to, aby nigdy, pod żadnym pozorem nie zakładać koszuli z krótkim rękawem. To jest absolutne modowe faux pass. Niestety ten stylizacyjny błąd mężczyźni popełniają nagminnie. Niestety wyglądają wówczas bardzo nieelegancko i nieestetycznie. Nawet w największy upał zakładamy koszulę z długim rękawem. Aby zapewnić odpowiedni przewiew i komfort noszenia, warto postawić na dobrej jakości koszule wykonane z lnu. Dopuszczalne jest podwinięcie rękawów koszuli.

W przypadku spodni zdecydowanie warto postawić na bawełniane chinosy. Najlepiej aby utrzymane były w jasnych barwach. Dobrą opcja są równiez lniane spodnie do garnituru. Są zdecydowanie lekkie i bardzo przewiewne. Warto pamiętać o tym, aby spodnie nie były zbyt długie i nie zachodziły na buty, co spowoduje powstanie bardzo nieestetycznych fałd. Latem dobrym rozwiązaniem są spodnie o takiej długości, które pozwalają na odsłonięcie kostki.

Dodaj komentarz