Jak wybrać fotel biurowy do domowej pracowni?

Pracujesz w domu? Wiele godzin spędzasz przy komputerze w pozycji siedzącej? Chcesz zadbać o to, by w czasie pracy Twoje ciało przybierało zdrową i bezpieczną pozycję, w której kręgosłup będzie odpoczywał, a Ty wreszcie poczujesz się komfortowo? W takim razie czas najwyższy zainwestować w fotel biurowy, który będzie Ci w stanie zagwarantować najlepsze warunki w czasie pracy. Musisz jednak pamiętać, że fotele obrotowe do biura powinny być wyposażone w wiele innowacyjnych funkcji, dzięki czemu ich użytkowanie będzie po prostu czystą przyjemnością. Przekonaj się, więc jak powinien wyglądać i działać profesjonalny fotel obrotowy.

Fotel biurowy z możliwością regulowania wysokości

Przy zakupie fotela do biura domowego, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on wyposażony w system do regulowania wysokości. Jest to bardzo ważne, by mieć możliwość dopasowania wysokości fotela do swoich indywidualnych potrzeb. Wysokość siedziska powinna być dopasowana do wymiarów Twojego ciała i wzrostu, a także blatu biurka. Dopasowując wielkość krzesła biurowego do biurka, możesz mieć pewność, że już nigdy nie będziesz musiał nachylać się nad blatem, a dzięki temu zadbasz nie tylko o swój komfort, ale przede wszystkim o zdrowie Twojego kręgosłupa.

Fotel biurowy obrotowy do pracy

Przydatną funkcją jest również system obrotowy. Sprawia on, że fotel obracać się może wokół własnej osi, dzięki czemu jego ruchy mogą być doskonale zsynchronizowane z Twoimi. To sprawia, że w czasie pracy będziesz płynnie poruszać się na fotelu, co znacząco zwiększy Twoją wygodę i korzystnie wpłynie na efektywność pracy.

Fotele biurowe z kółkami kauczukowymi

Jeżeli chcesz zadbać nie tylko o swoją wygodę, ale również wygląd Twojego biura domowego, to przy wyborze fotela obrotowego do pracy zwróć uwagę na to z jakiego materiału wykonane są jego kółka, na których można jeździć. Najczęściej spotykane są kółka wykonane z plastiku, jednak nie są one polecane, ponieważ rysują i niszczą podłogę. Lepiej sprawdzą się kółka kauczukowe, które są miękkie i cichsze.

System TILT w fotelach obrotowych

Warto również wybrać fotele, które wyposażone są w system TILT, który pozwala na odchylenie oparcia i regulowanie go, tak by można było przyjąć najwygodniejszą pozycję do pracy.

Wybierając krzesła z takimi funkcjami sprawisz, że w Twoim biurze będzie panowała doskonała atmosfera, a Twoje ciało znacznie mniej będzie się męczyć w czasie długo godzinnej pracy w pozycji siedzącej.

Dodaj komentarz