Włamanie i kradzież to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu, której każdy wolałby uniknąć. Dlatego, należy stosować odpowiednie zabezpieczenia, które uniemożliwią złodziejom dostanie się do domu. Włamywacze zazwyczaj dostają się do domu przez okna lub drzwi, dlatego to o zabezpieczenie tych miejsc trzeba najbardziej zadbać. Nie wystarczą jednak dobre drzwi, trzeba również zadbać o odpowiedni zamek, a także jeśli zajdzie taka potrzeba o jego wymianę. Wymiana wkładki Gerda zapewnia wysoką jakość mechanizmu, co zwiększa bezpieczeństwo domowników. Jak zabezpieczyć dom przed włamywaczem?
Sprawdź okna i drzwi
Podstawą dobrego zabezpieczenia domu, czy też mieszkania jest sprawdzenie wszystkich okien i drzwi. Należy sprawdzić poprawność ich działania oraz szczelność, które utrudniają dostanie się do środka. Okna na parterze można dodatkowo zabezpieczyć roletami antywłamaniowymi, których otwarcie jest bardzo trudne, a przede wszystkim czyni wiele hałasu, który jest alarmujący dla otoczenia. Drzwi zewnętrzne najlepiej wybierać dobrej jakości (zwłaszcza że to inwestycja na długie lata) i antywłamaniowe, które są dodatkowo wzmocnione i posiadając specjalne zamki z dodatkowymi bolcami, utrudniającym wyważenie.
Zadbaj o dobre zamki
Jak wspomniano wcześniej, kluczowe dla bezpieczeństwa są dobre zamki do drzwi. Jednak równie ważne jest, aby do kluczy miały dostęp tylko odpowiednie osoby. Dlatego czasem niezbędna jest wymiana wkładki Gerda, którą można wykonać samodzielnie lub wezwać na pomoc fachowca. Ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl nie tylko wymieni zamki, ale też sprawdzi poprawność ich działania i doradzi najlepsze zabezpieczenia. Kiedy należy wymienić wkładkę w drzwiach? Zawsze wtedy, gdy działanie mechanizmu jest niepoprawne (zamek się blokuje, zacina lub utrudnione jest wkładanie klucza), dojdzie do utraty kluczy (zgubienie, kradzież), po próbie włamania oraz w przypadku przeprowadzki. Dobry zamek jest wykonany z wysokiej klasy komponentów, które sprawiają, że jest odporny na przewiercenia i wyłamania. Dodatkowo specjalne zabezpieczenia utrudniają jego otwarcie, znacznie opóźniając działanie włamywacza, który dzięki temu może zostać zauważony lub sam zrezygnuje z dalszego działania.
Zadbaj o dodatkowe zabezpieczenia
Często, aby zapobiec włamaniu wystarczy odstraszyć złodzieja. Najlepszą na to metodą jest oczywiście system alarmowy i współpraca z dobrą firmą ochroniarską, która szybko zareaguje w razie uruchomienia alarmu. Sam dźwięk włączonego alarmu może skutecznie odstraszyć włamywacza, ratując nasze mienie. Dobrym pomysłem jest również zamontowanie światła zewnętrznego na fotokomórkę. Mocne oświetlenie sprawi, że włamywacz będzie dobrze widoczny, więc jest większa szansa, że zrezygnuje lub zostanie zauważony przez przechodniów lub sąsiadów. Świetnym odstraszaczem jest również głośno szczekający pies.
Poinformuj zaufane osoby o nieobecności
Przed dłuższym wyjazdem warto o tym fakcie poinformować zaufanego, wieloletniego sąsiada i poproszenie go, aby zwrócił uwagę na nasze mieszkanie. Często włamywacze przebierają się za różnych usługodawców, usypiając tym samym czujność naszego otoczenia. Poinformowanie sąsiada, że nikogo nie będzie i kto ewentualnie w tym czasie może pojawić się w naszym domu, znacząco zwiększa bezpieczeństwo. Jednocześnie, warto pamiętać, aby nie udostępniać takich informacji w mediach społecznościowych, które są doskonałym źródłem wiedzy dla złodziei.