Jak zlikwidować zmarszczki, czy jest to możliwe?

Czy likwidacja zmarszczek jest w ogóle możliwa? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet, jak i mężczyzn. Obecne czasy sprawiają, że gwiazdy na okładkach magazynów są piękne, wyretuszowane i wygładzone i sprawia to, że u wielu osób pojawiają się kompleksy. Jak zatem poradzić sobie ze zmarszczkami?

Zniwelowanie lub nawet całkowite zlikwidowanie zmarszczek jest jak najbardziej możliwe, jeśli zastosuje się odpowiednie zabiegi, w odpowiednich gabinetach medycyny estetycznej lub w gabinetach kosmetycznych. Na dzień dzisiejszy panuje moda na gładką skórę bez żadnych wad i skaz, dlatego na rynku pojawiają się coraz to nowocześniejsze metody.

Jak w ogóle powstają zmarszczki?

Należy wspomnieć o tym, że zmarszczki powstają wskutek ubytku kolagenu w głębokich warstwach skóry. Włókna kolagenowe nie napinają jej tak, jak powinny, a elastyna w skórze, odpowiedzialna za jej jędrność, ulega degradacji.

Dzieje się tak z powodu wielu czynników, takich jak: wpływ promieniowania UV, ruchliwość twarzy, wiek, odwodnienie skóry, wychudzenie ciała, pogorszenie stanu zdrowia, zanieczyszczenia powietrza i choroby skóry.

O kilku ważnych kwestiach związanych ze zmarszczkami można również przeczytać na blogu Porady Domowe.

Walka ze zmarszczkami

Przede wszystkim najbardziej polecane jest zapobieganie zmarszczkom, ponieważ jeśli na twarzy pojawią się bardzo głębokie bruzd, to ich usunięcie będzie trudne, a nawet niemożliwe dla nowoczesnych i sprawdzonych metoda. Nie sprawdzi się tutaj nawet ogromna ingerencja w skórę.

Należy pamiętać, że walka ze zmarszczkami polega na dwóch ważnych krokach. Pierwszy to stymulowanie produkcji kolagenu na zmarszczki, a drugi to ochrona skóry przed działaniem czynników powodujących starzenie się skóry, które zostały wspomniane wyżej.

Sprawdzone sposoby na zmarszczki

Sposobami na wygładzanie zmarszczek na pewno są:

  • Ultraformer III HIFU – zabieg Ultraformer III HIFU jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zniwelować widoczność zmarszczek; polega na tym, że fala ultradźwiękowa wnika w głąb skóry i powoduje pobudzenie produkcji włókien kolagenowych; zabieg można wykonywać przez cały rok,
  • Aquapure – zabieg Aquapure to jednocześnie oczyszczenie i odmłodzenie skóry; podczas zabiegu na skórę działają zróżnicowane głowice, które aplikują roztwory o odmiennych właściwościach; pierwszym etapem zabiegu będzie złuszczenie skóry; w kolejnym dokładne oczyszczenie; a ostatnim krokiem jest pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny,
  • Intraceuticals – to popularny zabieg bankietowy, ponieważ wykonuje się przed ważnym wydarzeniem, z racji tego, że nie wymaga rekonwalescencji. Polega na zaaplikowaniu na skórę indywidualnie dobranego serum, a następnie wtłoczeniu jego składników aktywnych w głąb skóry; wszystko odbywa się to za pomocą infuzji tlenowej – na skórę podawany jest sprężony i stężony tlen; efekt to nawilżenie, wypełnienie zmarszczek, poprawa napięcia i ujędrnienie skóry.
  • Laser frakcyjny Palomar Emerge – idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem ze zmarszczkami, ale nie bardzo głębokimi; zabieg doskonale sprawdza się w przypadku kurzych łapek w zabiegu wykorzystuje naturalną zdolność tkanek do intensywnej regeneracji; w miejscu uszkodzonych tkanek, pojawiają się nowe, a skóra staje się gęstsza i gładsza.

Podsumowując można powiedzieć, że sposobów na gładką i piękną skórę jest bardzo dużo. Warto decydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, ale pod warunkiem, że są one w odpowiedni sposób dobrane. Porad, jak znaleźć odpowiedniego lekarza można szukać tutaj. Warto stosować się do poleceń, aby efekty były jak najbardziej pożądane. Warto wykonywać takie zabiegi.

Dodaj komentarz