Jak znaleźć pracę na studiach?

Znalezienie pracy, gdy jesteś studentem, to świetny sposób na zdobycie cennego, odpowiedniego doświadczenia i zarobienie dodatkowych pieniędzy. Czasami jednak rynek pracy bywa trudny, uniemożliwiając znalezienie pracy. Poznanie kilku źródeł zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin może znacznie zwiększyć twoje szanse na znalezienie pracy podczas nauki. Te wskazówki są również przydatne dla absolwentów szukających pracy świeżo po studiach lub szkole średniej. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i odkryj możliwości zatrudnienia.

Sprawdź oferty pracy w Twojej okolicy

Jeśli studiujesz w dużym mieście na przykład we Wrocławiu, prawdopodobnie będą tam centra konferencyjne i wiele wydarzeń sezonowych. Oferty pracy we Wrocławiu występują w dużych ilościach. Wydarzenia takie jak festiwale często wymagają pomocy pracowników tymczasowych. To świetny sposób na zarabianie pieniędzy i poznanie nowych ludzi. W przypadku eventów muzycznych możesz nawet posłuchać muzyki na żywo. Jeśli nie wiesz, jak znaleźć pracę w swojej okolicy, skorzystaj z zaawansowanych metod wyszukiwania. Dobrym rozwiązaniem jest również analiza informacji zawartych na stronach internetowych danej firmy organizującej eventy. Bardzo często na stronach internetowych można znaleźć osobą zakładkę „kariera”, w której zestawiane są aktualnie prowadzone rekrutacje.

Zapisz się na praktyki

Praktyki są świetnym sposobem pozwalającym rozwijać swoją karierę w prestiżowej firmie, która jest powiązana z kierunkiem studiów. Ponadto niektóre staże są płatne i dają możliwość zatrudnienia po zakończeniu stażu.

Jeśli nie zostaniesz zatrudniony, uzyskasz dobre referencje, które często się przydają w czasie szukania nowej pracy. Poprzez referencje nawiążesz kontakty z ludźmi mogącymi stać się Twoimi przyszłymi współpracownikami lub przełożonymi. Praktyki są idealne dla każdego, ponieważ pozwalają poznać branżę, w której chcesz potencjalnie pracować.

Praca podczas letnich wakacji

W większości krajów możesz pracować w pełnym wymiarze godzin przez trzy miesiące, zanim rozpocznie się nowy semestr. Praca wakacyjna sprawia, że nie musisz się martwić tym, czy praca będzie kolidować z zajęciami na uniwersytecie. Pracując w takim charakterze, możesz skupić się na swoich obowiązkach, a pieniądze same będą Ci spływać do kieszeni. Co więcej, praca o takim charakterze często znajduje się w kurortach nadmorskich, a więc po pracy możesz się także relaksować, ładując baterie na kolejny dzień.

Wolontariat

Zdobywaj doświadczenie i kontakty branżowe, jednocześnie pomagając społeczeństwu. W zależności od charakteru studiów praca wolontariacka może być w rzeczywistości bardziej użyteczna i pomocna niż praca zarobkowa. Wolontariat może pomóc w lepszym zrozumieniu problemów społecznych i przyczynić się do rozwiązania przynajmniej części problemów trapiących współczesny świat. Nie tylko Twoja praca będzie wysoko ceniona, lecz także ciekawe pomysły. W czasie pracy wolontariackiej możesz pomagać różnym stowarzyszeniom lub organizacjom, które pomagają zapobiegać różnym problemom społecznym.

Praca wolontariacka daje szansę spotykania osób, które mogą pomóc Ci w przyszłych procesach rekrutacyjnych, dając rekomendacje.

 

Dodaj komentarz