Kiedy dziecko powinno przestać korzystać ze smoczków do butelki?

Smoczki do butelek to częste akcesorium w każdym domu, gdzie właśnie urodził się maluch. Kiedy dziecko powinno przestać pić z butelki i zacząć spożywać stałe posiłki? Odpowiadamy na wszystkie pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości! Dzięki nam będziesz dokładnie wiedziała, co robić krok po kroku.

Jaki smoczek do butelki dla rocznego dziecka?

Mając w domu roczne dziecko, musisz zwrócić uwagę na to, co to dziecko spożywa. Według WHO do 6 miesiąca życia konieczne jest podawanie dziecku mleka matki lub mieszanki modyfikowanej. Później dietę rozszerza się stopniowo, zaczynając od przecieranych owoców i warzyw, a kończąc na stałych posiłkach. Jeśli twój brzdąc je kaszkę, dodaj do swojej listy zakupów smoczki do butelek z odpowiednim przepływem. Kaszka jest gęstsza niż płynne mleko, dlatego smoczek powinien mieć większy otwór, dzięki czemu maluch z łatwością poradzi sobie z tą konsystencją.

butelka dla dziecka

Smoczek do butelek Chicco Natural Feeling

Jak zmienia się dieta dziecka wraz z wiekiem?

Jak już wyżej wspominaliśmy, WHO, czyli World Health Organization zaleca karmienie mlekiem matki lub mlekiem modyfikowanym aż do 6 miesiąca życia, ale co dalej? W sieci znajdziesz mnóstwo fajnych tabelek, które po kolei, miesiąc po miesiącu, instruują cię, co możesz podać dziecku. Dobrą opcją będzie wydrukowanie sobie takiej tabelki, a następnie powieszenie jej np. na lodówce. Oczywiście to, że według tabelki maluch może jeść określoną rzecz, nie oznacza, że od razu tak będzie.

Niezależnie od wieku, pamiętaj, aby wszelakie zmiany i nowości wprowadzać stopniowo, dopiero w momencie, w którym maluch sam będzie tego chciał. Po czym to poznać? W końcu dziecko nic nie mówi, prawda? Oczywiście, twój brzdąc nie powie ci „mamo, mam dość mleka, daj mi brokuła”. Tak byłoby znacznie łatwiej. Jeśli dziecko zaczyna samodzielnie siadać i wyciągać rączki do waszego jedzenia, spróbuj zacząć od czegoś mniejszego. Może zje kilka łyżeczek zupy, może jedynie poliże i będzie niezadowolony. Niezależnie od efektu, i tak zrobiliście krok naprzód.

Smoczek trójprzepływowy — do czego?

Jaka butelka i smoczek do kaszki? Dobrym rozwiązaniem jest smoczek trójprzepływowy. Pozwala on na regulację szybkości wypływu. Możesz śmiało stosować go już od 3 miesiąca życia brzdąca. Bez problemu użyjesz go do kaszek, mleka z ryżem, zupek czy pokarmów dla niemowląt. To świetne rozwiązanie na dłuższy okres.

Kaszki, słoiczki i kleiki możesz podawać także łyżeczką, w zależności od wieku i etapu rozwoju twojego dziecka. Najważniejsza zasada to spożywanie posiłków na siedząco. Im starszy brzdąc, tym wygodniejsze staje się krzesełko do karmienia. Dzięki takiemu meblowi bez problemu nie tylko nakarmisz malucha, ale i utrzymasz odpowiedni porządek i czystość.

butelka dla dziecka

Smoczek antykolkowy do butelek Natural 2.0 Avent do kaszki dostępny w sklepie BabyBoom

Jak dobrać krzesełko do karmienia?

Szukając odpowiedniego krzesełka, zwróć uwagę na atesty, certyfikaty oraz oczywiście gwarancję i bezpieczeństwo. Unikaj niesprawdzonych produktów z różnych chińskich stron. Postaw na coś mocnego. W końcu upadek z wysokości jest bardzo niebezpieczny zarówno dla dorosłych, jak i dla dziecka. Możesz zdecydować się na krzesełko drewniane, które będzie dodatkowo estetyczne i gustowne lub na zwykłe plastikowe, które zdecydowanie łatwiej przewieźć i wyczyścić. Wybór należy do ciebie!

Podsumowując, smoczki mają różne rozmiary (przepływy) dlatego zakup specjalne smoczki do butelek, które będą w stanie przepuścić kaszkę czy kleik. Smoczek trójprzepływowy to prawdziwy hit, który jest uniwersalnym rozwiązaniem. Z czasem zmień butelkę, jak i smoczek na łyżeczkę i krzesełko do karmienia.

Dodaj komentarz