Kilka sposobów na zasłonięcie okna na parterze

Mieszkanie na parterze ma wiele zalet zwłaszcza, kiedy do naszej dyspozycji jest kawałek terenu zielonego. To świetna namiastka własnego ogródka, który mają mieszkańcy domów. Doceniają to zwłaszcza mieszkańcy wielkich miast. Tak jak jest dużo plusów tego typu rozwiązania, to jest również sporo minusów. Jednym z nich są często ciekawskie spojrzenia przechodniów. Są jednak na to sposoby. Jakie? Podpowiadamy.

Inwestycja w rolety

Rolety stanowią jedne z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych do zaciemnienia pomieszczenia, ale także zafundowania sobie chociażby odrobiny prywatności, która jest niezwykle istotna, zwłaszcza wśród osób, których mieszkanie albo biuro zlokalizowane jest na parterze. Na rynku dostępne są rolety wykonane z różnych materiałów, o innych stopniach zaciemnienia, a także zasłonienia. Odgrywają swoją rolę w oknach o różnej wielkości. W zasadzie nie trzeba dużych nakładów finansowych, aby zapewnić sobie komfort ich użytkowania.

A może plisy?

Plisy to takie karbowane rolety. To kolejny sposób na zasłonięcie okna przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, a także zapewnienie sobie spokoju. Najczęściej do ich wykonania stosuje się materiał, albo też dobrej jakości preparowany w odpowiedni sposób papier. Można dzięki nim zasłonić okno zarówno od góry, jak i od dołu.

Żaluzje

Przed promieniami słonecznymi i niechcianymi spojrzeniami mogą ochronić nas także żaluzje. Rozwiązanie jest o tyle dobre, że nie wymaga ponoszenia jakiś dużych kosztów, natomiast może sprawiać dość duży kłopot odpowiednie utrzymanie ich w czystości. Mogą być też odrobinę bardziej skomplikowane w montażu niż rolety i wymagały zazwyczaj wiercenia otworów w ścianach.

Zobacz także: https://lifemag.pl/co-daje-folia-przeciwsloneczna/

Folia przeciwsłoneczna

Folia przeciwsłoneczna należy do jednych z najlepszych rozwiązań, w tym może stać się dobrą alternatywą dla klimatyzatora. Co bardzo ważne, redukuje ilość energii słonecznej, która przenika przez szybę do naszego pomieszczenia, a przy tym także świetnie sprawdza się w roli redukcji ogrzewania oraz klimatyzacji. Co więcej, pomieszczenie jest dobrze zaciemnione, ale od wewnątrz jesteśmy w stanie w pełni obserwować okolicę podczas gdy sąsiedzi nie widzą tego, co dzieje się w naszym mieszkaniu. Niewątpliwie będzie to dobry sposób zarówno na zapewnienie sobie fachowego doradztwa, jak i dostępu do bardzo dobrych jakościowo folii.

Zasłony

To rozwiązanie dla tradycjonalistów. Zasłony wespół z firankami stanowią nieodłączny element dekoracji okiennych w większości mieszkań. Odpowiednio dobrane kolorystycznie etc. potrafią stworzyć bardzo przyjemny w odbiorze klimat. Jeśli zainwestujemy w dobrej jakości zasłony zaciemniające możemy sprawić, że uzyskamy zarówno efekt izolacji, jak również ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza.

One Reply to “Kilka sposobów na zasłonięcie okna na parterze”

Dodaj komentarz