Kupujemy wózek inwalidzki dla seniora. Na co zwracać uwagę?

Prawidłowo dobrany wózek inwalidzki na pewno przyczyni się pozytywnie na życie seniora, którym się opiekujemy. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, w różnych cenach. Chcąc wybrać ten najbardziej odpowiedni warto zasięgnąć opinii osób doświadczonych oraz zwracać uwagę na kilka podstawowych aspektów.

Konieczność opieki nad ukochany seniorem wymaga bardzo często dopasowania swojego trybu życia to trybu życia seniora, a także stosowania odpowiednich rozwiązań, które sprawią, że opieka będzie bardziej dedykowana, kompleksowa, a także oczywiście mniej czasochłonna. Jedną z najważniejszych rzeczy, z którą mamy do czynienia w przypadku osób posiadających problemy z chodzeniem jest wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego. To właśnie dzięki niemu senior będzie miał możliwość bezpiecznej komunikacji.

Wózek inwalidzki – zalety posiadania?

Choć wiele osób jazdę przez seniora na wózku postrzega bardzo negatywnie to należy mieć na uwadze wszystkie zalety, które wynikają z jego posiadania. O ile oczywiście nasz senior nie jest osobą leżącą lub niepełnosprawną w bardzo dużym stopniu to będzie mogła przy pomocy wózka inwalidzkiego, który można nabyć chociażby w sklepie medycznym https://www.ortmed.pl/ swobodnie poruszać się zarówno po domu czy mieszkaniu, jak również na dworze. Nie będzie więc wykluczona komunikacyjnie, co w przypadku seniorów jest bardzo dużym problemem.

Zobacz także: https://www.swiatmargo.pl/czy-warto-kupowac-uzywany-sprzet-do-rehabilitacji/

Rodzaj wózka

Obecnie mamy na rynku wiele modeli wózków inwalidzkich, począwszy od klasycznych, poprzez wózki dla seniorów preferujących wciąż aktywny styl życia, a skończywszy na wózkach elektrycznych. Jest więc możliwość, aby w komfortowy wybrać wózek.

Drugą kwestią jest ogólna jakość wykonania wszystkich elementów. Wózek inwalidzki powinien być jak najbardziej lekki, może być składany (łatwość przechowywania, transportu), powinien się dobrze prowadzić oraz umożliwiać sprawne omijanie przeszkód. Im solidniejszy wózek, tym mamy pewność, że dłużej posłuży. W celu zakupu albo wynajmu najlepiej odwiedzić sklep medyczny.

Bezpieczeństwo

To właśnie ono dla seniora jest kluczowe. Wózek powinien posiadać odpowiednie siedzisko, które w trakcie poruszania zapewni komfort. Konstrukcja powinna być odporna na przewracanie się, posiadać odpowiednie hamulce, które uchronią przez wypadkiem. Niektóre wózki posiadają uchwyty na parasol, odpowiednie miejsce na plecak, a także składany stolik. To dodatki, które zapewniają bezpieczeństwo, a także komfort.