Łubianki – jak wykonać z nich meble ogrodowe?

Łubianki czy też skrzynki na owoce, warzywa i ryby wędzone są bardzo popularnym rozwiązaniem, z którego korzysta bardzo dużo przedsiębiorstw związanych z gastronomią. Zazwyczaj w takich właśnie drewnianych skrzynkach towar jest dostarczany do restauracji. Skrzynki drewniane i łubianki są bardzo wygodne w przenoszeniu i zapewniają duży poziom bezpieczeństwa dla produktu. Nie tylko chronią go przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz także zapewniają stały dopływ powietrza, przez co produkt się nie psuje. Przy odrobinie zmysłu technicznego i wyobraźni, można przemienić te na pozór proste skrzynki w bardzo ładnie wyglądające meble do domu i ogrodu.

Meble ogrodowe wykonane z łubianek i skrzynek

Łubianki w Dolnośląskim to dobre rozwiązanie do ogrodu. Same w sobie skrzynki z owocami robią dobre wrażenie. Można je ustawiać w ogrodzie czy też na tarasie. Doda to bardzo przyjemnego klimatu do otoczenia. Łubianki można oczywiście ze sobą połączyć, co w efekcie da ciekawe regały, w których można przechowywać najróżniejsze, drobne narzędzia ogrodowe. Podobnie sprawa wygląda ze skrzynkami. Jeżeli są nieco większe, w bardzo prosty sposób można je przemienić w ogrodowe siedzenia. Odwrócona do góry nogami, wyszlifowana i pomalowana skrzynka sprawdzi się również bardzo dobrze jako stolik ogrodowy. Wystarczy wówczas dobrać leżaki, aby móc spędzać miło czas w ogrodzie.

Aranżacja salonu za pomocą drewnianych skrzynek i łubianek

Łubianki i skrzynki drewniane na warzywa bardzo dobrze odnajdą się również w salonie. Podobnie jak w przypadku ogrodu, z łubianek można wykonać bardzo ładnie wyglądające regały, które mogą służyć jako półki na książki czy też zdjęcia. Przy wykorzystaniu kilku dodatkowych elementów, z łubianek i skrzynek stworzyć można ciekawie wyglądający barek na wina czy też inne alkohole. Skrzynka na owoce lub warzywa doskonale sprawdzi się również jako stolik kawowy. Wystarczy go odpowiednio obrobić, czyli wyszlifować i pomalować np. na biało. Rozwiązań jest tak naprawdę bardzo wiele. Skrzynki i łubianki mogą służyć za różnego rodzaju pojemniki np. na sprzęt kuchenny. W tworzeniu z nich mebli ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Dodaj komentarz