Łupież pstry – domowe sposoby na leczenie

Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele osób ma problemy z łupieżem pstrym. Bardzo skuteczne i sprawdzone sposoby na walkę z nim okazują się te domowe. Mamy wiele sprawdzonych sposobów na leczenie łupieżu pstrego domowymi sposobami. Wśród tych sposobów możemy wyróżnić przede wszystkim leczenie ziołami. Dają one bardzo dobre efekty jeśli są stosowane regularnie. Odpowiednie zioła bowiem mogą powstrzymać bądź ograniczyć łojotok, przez co nie będą miały swojej pożywki grzyby, którą jest tłuszcz na naszej skórze. Wśród polecanych sprawdzonych domowych sposobów w leczeniu łupieżu pstrego możemy wyróżnić takie sposoby jak ocet jabłkowy, czosnek, sodę oczyszczoną, aloes, jogurt, olej kokosowy, maść nagietkową, maść z kurkumy, olejek z drzewa herbacianego, nalewkę z kwiatów nagietka oraz maść z propolisu. Leczenie domowym sposobem łupieżu pstrego jest bardzo czasochłonne i na efekty trzeba czasami czekać nawet kilka miesięcy.

Łupież pstry domowe sposoby

Poniżej przedstawię kilka sprawdzonych domowych sposobów na pozbycie się łupieżu pstrego:

  • czosnek – bardzo skuteczny, gdy chorobie towarzyszy świąd, należy wtedy świeżo wyciśniętego przykładać do zmian skórnych,
  • maść z kurkumy – w miejsce łupieżu maść należy wmasowywać raz dziennie, pozostawić na trzydzieści minut a następnie dokładnie spłukać. Maść sporządzamy z jednej szklanki wody, którą doprowadzamy do wrzenia, następnie dodajemy cztery łyżeczki kurkumy w proszku oraz pół łyżeczki pieprzu i gotujemy przez dziesięć minut.

Łupież pstry leczenie domowymi sposobami

Leczenie domowymi sposobami łupieżu pstrego jest skuteczne pod warunkiem, że odbywa się regularnie. W przeciwnym razie nie osiągniemy zamierzonych efektów i bakterie dalej będą się rozmnażały na naszej skórze. Domowe zabiegi należy stosować raz albo dwa razy dziennie w zależności od zapotrzebowania.

Zobacz też: Łupież pstry na głowie – jak to wygląda? Jak leczyć?

Łupież pstry leczenie octem

Leczenie octem jabłkowym może odbywać się w dwojaki sposób:

  • doustnie,
  • okłady na chorobowo zmienioną skórę – do okładów ocet może być trochę rozcieńczony.

Jeśli natomiast chodzi o sporządzenie naparu to najlepiej dwie łyżeczki suszonego rumianku zalać szklanką gorącej wody, następnie odstawić na dziesięć minut, po czym przecedzić i dodać jedną szklankę octu. Z tak sporządzonego naparu można zarówno robić okłady jak i go pić.

Łupież pstry leczenie ziołami

lupiez pstry

Również mamy sprawdzone sposoby leczenia łupieżu pstrego ziołami. Wśród nich wyróżniamy:

  • glistnik jaskółcze ziele – jest stosowany przede wszystkim do kąpieli z mocnym wywarem, podczas której należy przemywać kilkukrotnie zmienioną skórę zimną wodą. Wywar sporządza się z dwóch łyżek suszonych ziół, które zalewa się wodą i gotuje się przez dziesięć minut,
  • maść nagietkowa – do wrzenia należy doprowadzić kostkę smalcu z dwoma garściami świeżych płatków z nagietka przez cały czas mieszając. Tak sporządzoną miksturę odstawiamy do wystygnięcia. Kiedy wystygnie jeszcze raz ją podgrzewamy doprowadzając ją do wrzenia. Następnie zdejmujemy maść z ognia i przecedzamy przez sito, aby zostały na nim wszystkie płatki z kwiatów. Tak sporządzoną maść najlepiej stosować dwa razy dziennie.

Jest więc wiele sprawdzonych domowych sposobów na pozbycie się łupieżu pstrego, dlatego warto je stosować niż od razu sięgać po sztuczne substancje. Nie będziemy musieli wtedy truć niepotrzebnie naszego organizmu, a naturalne produkty znajdą cenne zastosowanie. Stosowane regularnie w zalecanych dawkach na pewno przyniosą zamierzony efekt, na który czekamy.

Dodaj komentarz