Osoby planujące zakup mieszkania inwestycyjnego prędzej czy później staną przed wyborem formy wynajmu swojego M. Rynek oferuje kilka rozwiązań, czyli krótko- i długoterminowy najem lokalu. Inwestycje w mieszkania pod wynajem to coraz popularniejsza forma lokaty kapitału.

To opłacalna inwestycja, przynosząca zdecydowanie większy zysk od produktów bankowych czy obligacji skarbowych. Czym charakteryzuje się krótkoterminowy wynajem mieszkań? W jakim przypadku lepiej będzie wynająć mieszkanie na dłuższy okres? Dlaczego wynajem krótkoterminowy i apartamenty inwestycyjne w Krynicy to doskonałe połączenie?

Czy opłaca się kupić mieszkanie inwestycyjne pod najem krótkoterminowy?

Krótkoterminowy najem mieszkania to nic innego jak wynajmowanie mieszkania na krótki okres czasu, od jednej doby do kilkunastu dni. Mieszkania inwestycyjne, obsługiwane w tej formule przynoszą największy zysk w miejscowościach turystycznych oraz centrach wielkich miast. Na najmie krótkoterminowym można zarobić wielokrotnie więcej w krótszym okresie niż na najmie długoterminowym. Kluczem do inwestycyjnego sukcesu jest zapewnienie mieszkaniu jak największej liczby rezerwacji przez cały rok. Inwestując w popularnych kurortach mamy gwarancję wysokich zysków w sezonie wysokim i poza nim. Jeśli dodamy do tego długie weekendy, święta, majówkę i ferie zimowe, jasno widać, że to doskonały wybór dla inwestorów szukających bezpiecznych inwestycji. Inwestycje w Krynicy Morskiej charakteryzują się wysoką stopą zwrotu z inwestycji. Tutejsza baza noclegowa nie jest w stanie przyjąć wszystkich turystów, chcących odwiedzić to piękne miasto. Kupując mieszkanie wakacyjne nad morzem, w inwestycji PORT-KRYNICA masz pewność, że oszczędności życia zostaną mądrze ulokowane a Twoje pieniądze zaczną na Ciebie zarabiać. Ceny wynajmu najbardziej prestiżowych nieruchomości wakacyjnych na terenie Krynicy to nawet 700 PLN za dobę. Wystarczy prosty rachunek matematyczny, by przekonać się, że w lipcu i sierpniu można na takim lokalu wypracujemy zysk przekraczający kilkadziesiąt tysięcy PLN. W przypadku najmu krótkoterminowego kluczowym elementem jest profesjonalne zarządzanie lokalem w taki sposób aby maksymalizować przychody i możliwie najbardziej obniżać koszta. Podejmując współpracę z operatorem obiektu apartamentowego lub działającym na lokalnym rynku operatorowi obiektów wakacyjnych możemy osiągnąć zwrot z inwestycji na poziomie 7-8% w skali roku. Co to oznacza w praktyce? Zakładając bardzo racjonalny zysk w skali roku na poziomie 7%, w ciągu 10 lat mieszkanie uzyska blisko 100% zwrot z zainwestowanego kapitału po czym możemy je dodatkowo sprzedać po wyższej wartości niż kupiliśmy.

Długoterminowy najem lokalu mieszkaniowego.

Najem długoterminowy nieruchomości to najpopularniejsza forma zarabiania na mieszkaniu. Tego typu lokale znajdziemy w dużych ośrodkach miejskich, kurortach oraz małych miejscowościach. Przyjmuje się, że mamy do czynienia z najmem długoterminowym, jeśli podpisujemy umowę na minimum kilka miesięcy. Najpopularniejszą formą współpracy na linii najemca/właściciel lokalu jest podpisywanie umowy na 12 miesięcy. W dokumencie widnieją informację na temat czynszu, opłat za media, umeblowania i ewentualnych prac remontowych w lokalu. Decydując się na długoterminowy najem mieszkania, warto pamiętać o sytuacjach, w których nie można eksmitować lokatora, który nie płaci czynszu. Wybawieniem od tej trudnej sytuacji może być umowa najmu okazjonalnego.

Wynajem nieruchomości wakacyjnych na krótkoterminowe pobyty turystów w atrakcyjnych lokalizacjach to prawdziwa żyła złota dla właścicieli. Jeśli szukasz bezpiecznej lokaty kapitału, zakup apartamentu nad morzem, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz