Nauka angielskiego ze słuchu – czy to możliwe?

Osłuchiwanie się z językiem to świetny sposób na wypracowanie odpowiedniej wymowy czy poprawnego akcentu. Jest to jeden ze sposobów na zaznajomienie się z nową mową, rozpoznaniem jego melodyjności, ale także utrwaleniem zwrotów czy fraz. Słuchanie wypowiedzi w języku obcym zdecydowanie pomaga w jego nauce, jednak czy może być podstawowym narzędziem do całkowitego jego przyswojenia?

Jak nauczyć się angielskiego ze słuchu?

Nauka języka obcego ze słuchu jest dobrym pomysłem na wzbogacenie dotychczasowej edukacji. Odsłuchiwany materiał powinien być dostosowany do dotychczasowych umiejętności. Powinno się więc korzystać z treści, które są dla nas zrozumiałe w około 80%. Nie będzie to wówczas jedynie niewyraźny bełkot. Wypowiedzi, które zawierają nieznane dotąd słówka czy frazy, powinny być przez nas odszukane, zrozumiane i kilkakrotnie powtórzone. Dzięki temu można szybko i łatwo poszerzyć zasób słownictwa.

Nauka angielskiego ze słuchu – z czego korzystać?

Aby ćwiczenia związane z odsłuchiwaniem oryginalnych językowo materiałów nie były nudne, warto korzystać ze źródeł, które nas zainteresują. Dobrym pomysłem będą więc anglojęzyczne filmy, wywiady, piosenki czy seriale. Początkowo trudność może sprawiać szybkość wypowiadanych słów przez rodzimych użytkowników języka. Warto więc wybierać najpierw na przykład programy dla dzieci lub telenowele. Dla bardziej zaawansowanych uczniów może sprawdzić się audycja radiowa czy telewizyjna.

Nauka języka ze słuchu – czy to wystarczy?

Początkowo samo wsłuchiwanie się w język obcy sprawdza się, aby wyłapać sens danych wypowiedzi. Jeśli jednak chcemy sprawnie posługiwać się angielskim, należy także włączyć w naukę inne elementy, takie jak rozmowa. To właśnie ta czynność pomoże na jeszcze szybsze opanowanie języka w praktyce.

Szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ pozwala kursantom na pozbycie się wewnętrznych oporów przed włączeniem do rozmowy w obcym języku. Na zajęciach każdy uczestnik musi być aktywny, dlatego wiadomości przyswajane się poprzez słuchanie pozostałych i prowadzenie z nimi konwersacji.

Dodaj komentarz