Nietypowe elementy z blach. Jak je wykonać?

Wykonywanie nietypowych elementów z blachy może być proste i bezproblemowe, gdy tylko dysponujemy odpowiednim projektem, posiadamy odpowiedniej jakości materiał oraz współpracujemy z dobrą firmą, która specjalizuje się w CNC oraz cięciu laserowym.

Blacha to oczywiście jeden z obecnie najbardziej podstawowych i najczęściej wykorzystywanych elementów, z których wykonuje się najróżniejsze, często bardzo specjalistyczne elementy maszyn i urządzeń, obudowy, elementy karoserii czy obróbki blacharskie. Blacha to także powszechnie stosowany materiał do wszelkiego rodzaju wyposażenia linii produkcyjnych czy pakujących.

Nowoczesna obróbka blach – jedyny sposób na uzyskanie odpowiedniej formy

Zdecydowanie trzeba przyznać, że tylko i wyłącznie firmy, które specjalizują się w szeroko rozumianej branży CNC są w stanie wykonać gotowe elementy z blachy, według wcześniej powierzonego wzoru. Jest to możliwe dzięki posiadaniu odpowiedniego wyposażenia między innymi do takich usług, jak gięcie blach, wiercenie, frezowanie czy wycinanie laserem.

Zobacz także: https://www.swiatmargo.pl/reczne-i-mechaniczne-wycinanie-elementow-w-blachach-ktora-metoda-jest-bardziej-efektywna/

Postawą odpowiedni projekt

Nie może być mowy o profesjonalnym wykonywaniu części i elementów do maszyn czy innych urządzeń, gdy nie mamy profesjonalnie przygotowanego projektu. Projekt jest niezwykle ważny, gdyż kompleksowo podaje specyfikacje techniczną produktu, opisuje materiały, rozmiary, zastosowanie.

Przycinanie, cięcie, wycinanie

To zdecydowanie podstawowe usługi, na które trzeba zwracać uwagę, gdy chcemy wykonać elementy maszyn i urządzeń. Cięcie laserowe czy gięcie zdecydowanie można wykonywać na szerokim asortymencie blach Wszystko zależy od tego, co potrzebujemy.

Ważna, aby:

– odpowiednio dopasować materiał do przeznaczenia,
– trzymać się projektu,
– zapewnić stabilność wymiarową,
– nie niszczyć materiału,
– zachować odpowiednią precyzję pracy,
– zachować powtarzalność wykonywanych elementów,
– stosować taką metodę pracy, aby nie zmieniać parametrów technicznych materiału.

Ciecie blach wykonywać się powinno na specjalnym laserze o dużej mocy, który jest sterowany komputerowo. Natomiast gięcie blach odbywa się na specjalnie przygotowanych do tego celu giętarkach i zaginarkach. Wykorzystanie dedykowane sprzętu zdecydowanie przyczyni się do tego, że otrzymamy taki poziom części, na jakim nam najbardziej zależało.