Niszczymy nieużywane i niepotrzebne dokumenty. Jak to zrobić?

Coraz więcej mniejszych i większych firm decyduje się na to, aby przenieść całą dokumentację biznesową z formy papierowej na formę cyfrową. Wymaga to oczywiście sporego wysiłku oraz czasu. Jednocześnie zachodzi wtedy konieczność zniszczenia starych dokumentów. To musi przebiegać zgodnie z przepisami prawa. Najlepiej wybrać do tego wyspecjalizowaną firmę.

Niszczenie dokumentów – ta usługa przewidziana jest właśnie dla firm, które chcą w zdecydowanie odpowiedni sposób pozbyć się starych, zalegających dokumentów, które przeszły na przykład na formę cyfrową. Warto pamiętać, że chcąc niszczyć dokumenty, musimy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo danych. Oznacza to, że nie mamy w tym obszarze dowolności i nie możemy niszczyć dokumentów tak, jak mamy chęć. Ochrona danych osobowych to podstawa. Zdecydowanie w tym zakresie warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy. Kompleksową pomoc otrzymamy w firmie https://medienpartner.pl/

Dlaczego trzeba dokładnie niszczyć dokumenty papierowe?

Przede wszystkim obowiązują przepisy RODO, o ochronie danych osobowych. Te właśnie przepisy nakładają na każdą firmę obowiązek dbania o dane wrażliwe, np. adresy, numer kont, telefonów, dokumentację finansową czy medyczną. Taka dokumentacja, gdyby wpadła w niepowołane ręce, mogłaby stanowić zagrożenie dla klientów, a także dla samej firmy. Dlatego tak ważne jest to, aby zniszczyć papierową formę w taki sposób, aby nie można było nic odczytać.

Przygotowanie do niszczenia

Dokumenty, które nie są potrzebne, należy wrzucić do specjalnie przygotowanych pojemników, które są oznaczone oraz zabezpieczone przed otwarciem przez osoby, które nie są do tego upoważnione. Zabezpieczone pojemniki są transportowane samochodem do miejsca zniszczenia i następne poddane utylizacji.

Zobacz także: https://www.swiatmargo.pl/dlaczego-segregacja-odpadow-w-firmach-produkcyjnych-jest-wazna/

Niszczenie dokumentów

Niszczenie dokumentów nie odbywa się ręcznie, a mechanicznie, z wykorzystaniem niszczarki, w odpowiedniej klasie. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest tak precyzyjne niszczenie dokumentów, że nie ma absolutnie żadnej możliwości na to, aby ktokolwiek, w jakikolwiek sposób był w stanie odczytać nawet pojedyncze dane, o całości nie mówiąc. Niszczenie dokumentów na życzenie klienta może być nagrane na nośnik, a po skończeniu utylizacji klient może otrzymać certyfikat potwierdzający należyte wykonanie usługi.

Niszczenie dokumentów przez profesjonalną firmę jest komfortowe, bezpieczne, praktyczne i coraz bardziej popularne.

Dodaj komentarz