Nowoczesne lustra – skuteczny sposób na optyczne powiększenie małej łazienki

Mała łazienka to spory problem, szczególnie jeśli chodzi o aranżacje. Wnętrze powinno być praktyczne i wygodne. Jest to o tyle trudne, że sprzęty łazienkowe zajmują dużo miejsca, a jednak są kluczowe i nie da się z nich zrezygnować. Powiększyć małe pomieszczenie można np. poprzez iluzje optyczne dzięki lustrom.

Jakie lustro do powiększenia łazienki?

Nowoczesne lustra to jeden ze sposobów, który pomoże powiększyć małą łazienkę. Jednak żeby cały zabieg zadziałał na korzyść wnętrza, nie można przesadzić. Aby iluzja optyczna zadziałała, warto wybrać lustro na wymiar – poziome, na pełną wysokość pomieszczenia. To świetne rozwiązanie do małych łazienek, aby nadać im więcej przestrzeni. Takie lustro można umieścić np. na ścianie we wnętrzu kabiny prysznicowej.

Kolejnym trikiem na powiększenie łazienki jest zamontowanie lustra na wymiar wklejonego w kafelki. Brak ramy sprawi, że zwierciadło nie będzie ciężkie i przytłaczające, a nieograniczona tafla pogłębi wnętrze pomieszczenia.

Powiększenie małej łazienki dzięki kabinie prysznicowej

Powiększyć łazienkę można na wiele sposobów, nie tylko inwestując w nowoczesne lustro. Rzadko się o tym myśli, ale wybór kabiny prysznicowej na wymiar zamiast wanny to duża oszczędność miejsca i poczucie odzyskania przestrzeni, szczególnie w małej łazience. Dopasowanie urządzenia dokładnie do potrzeb lokatorów i wymiarów pomieszczenia to stworzenie praktycznej łazienki.

Wybór kabiny prysznicowej to poza eleganckim wyglądem szansa na dużą wygodę. Można np. zrezygnować z brodzika i umieścić odpływ w kafelkach. To mniej zakamarków do czyszczenia, a także jednolite podłoże, dzięki czemu łazienka wygląda na znacznie większą.

Małe łazienki to częsta zmora mieszkańców bloków, jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia. Wystarczy odpowiednio dobrać oświetlenie i szklane akcesoria, aby między tymi dwoma zadziała się magia, a wnętrze odmieniło się nie do poznania, dzięki grze światła odbijanego przez szklane powierzchnie.

Dodaj komentarz