Nowoczesny i atrakcyjny fotelik samochodowy

Rodzice, którym urodziło się pierwsze dziecko, wcześniej poszukują odpowiednich akcesoriów i podstawowych narzędzi, niezbędnych w codziennej opiece nad dzieckiem. Przed narodzinami dziecka rodzice musieli spędzić dość dużo czasu na poszukiwanie tego jedynego fotelika, w którym maluch może podróżować przez kolejny i pierwszy rok życia lub więcej.

Zakup odpowiedniego fotelika do samochodu, to dla rodziców jest duże wyzwanie, ponieważ dostępne są różne foteliki samochodowe na bardzo nasyconym rynku w sprzedaży fotelików samochodowych. Foteliki choć są do siebie podobne, różnią się np. systemem bezpieczeństwa, innowacyjnością, użytymi materiałami, z których fotelik jest wykonany. Przed zakupem należy wszystko sprawdzić i wziąć pod uwagę wiele różnych czynników: czy fotelik jest bezpieczny i wygodny dla dziecka, czy pasuje do modelu samochodu, jaki fotelik ma sposób montażu, ile miejsca zajmuje w samochodzie.

Fotelik Cybex Sirona i-Size Sensorsafe jest to popularny fotelik niemieckiego producenta, odznacza się on użytą nową technologią jaką jest system alarmowy Sensorsafe. System ten stale monitoruje stopień bezpieczeństwa dziecka w samochodzie. Ma on postać klamry, montowanej na pasie bezpieczeństwa, wykrywa różnorodne zagrożenia, które mogę być niekorzystne dla dziecka, takie jak: spadek temperatury, długa podróż, rozpięcie się pasów bezpieczeństwa. Cybex Sensorsafe umożliwia rodzicowi szybką reakcję, dzięki wykryciu zagrożenia i jego uniknięcie, jeśli się takie pojawi. System ten obsługiwany jest wraz z telefonem, na który przychodzą powiadomienia o sytuacji.

Dodatkową i atrakcyjną funkcją fotelika jest możliwość obrotu fotelika o 360 stopni, udogodnienie to umożliwia prawidłowe, a zarazem wygodne zapięcie dziecka w foteliku. Wystarczy odpowiednio skierować fotelik frontem do siebie i można w komfortowy sposób umieścić malucha w foteliku, lub sprawnie go z niego wyciągnąć. W zależności od wieku dziecka, fotelik można ustawić do przodu lub do tyłu kierunku jazdy, co z pewnością uatrakcyjnia dziecku jazdę samochodem, jednak pozycja ustawienia fotelika tyłem do kierunku jazdy jest z pewnością bezpieczniejsza od jazdy do przodu kierunku jazdy.

Fotelik Cybex Sirona S posiada wymaganą normę bezpieczeństwa: i-Size, która określa odpowiednie warunki bezpieczeństwa. Fotelik ten ma możliwość blokady niekontrolowanego obrotu fotelika, dzięki systemowi DDC (Driving Direction Control), więc dziecko i rodzic, mogą czuć się bezpiecznie. W foteliku zostały również użyte nowoczesne technologie w przypadku wypadku i kolizji czołowej. System ER-Tech ma za zadaniem zredukować siłę uderzenia w okolice szyi dziecka aż do 20 %, jest to dodatkowy dowód na bezpieczeństwo fotelika Cybex Sirona S i-Size Sensorsafe.

Dodaj komentarz