Operacja stulejki – co warto o niej wiedzieć?

Operacja stulejki to nieinwazyjny zabieg, który przeprowadza specjalista od męskiej urologii. Choć operacja jest relatywnie niegroźna, to istnieją przeciwskazania do jej wykonywania. Na czym polega plastyka napletka i kto nie powinien jej wykonywać?

Operacja stulejki – na czym polega?

Stulejka to dość powszechna wada męskiego narządu płciowego, a dokładniej jego napletka. Defekt polega na tym, że wspominana część prącia ma nienaturalnie zwężone ujście. Operacja stulejki nie jest więc niczym innym jak jego poszerzeniem.

Cały zabieg jest dość prosty w wykonaniu. Podczas operacji lekarz nacina prącie, aby potem móc je odpowiednio zszyć. Właściwe uformowanie penisa skutkuje tym, że pod napletkiem przestają gromadzić się osady z moczu, spermy czy łoju. Dzięki temu pacjent może uniknąć infekcji bądź innych, intymnych nieprzyjemności.

Jakie są przeciwskazania do wykonywania operacji stulejki?

Chociaż operację stulejki zaleca się większości cierpiących na nią mężczyzn, to istnieją pewne przeciwskazania do wykonywania tego zabiegu. Pacjent, który decyduje się na poprawienie deformacji napletka, nie powinien mieć aktywnych infekcji, zaburzeń krzepnięcia krwi czy choroby nowotworowej.

Wśród przeciwwskazań do wykonania obrzezania należy wyróżnić także niewydolność krążeniowo-oddechową, schorzenia wątroby oraz zaburzenia funkcji nerek. Mężczyźni przyjmujący leczenie antybiotykowe także nie powinni poddawać się operacji stulejki.

Kto wykonuje operację stulejki i inne zabiegi związane z męskim przyrodzeniem?

Operację stulejki wykonuje specjalista od męskiej urologii, czyli androlog. Lekarze zajmujący się tą dziedziną medycyny przeprowadzają także cały szereg innych zabiegów.

Medycy z prywatnych placówek w całej Polsce przeprowadzają każdy rodzaj leczenia związanego z układem moczowym, erekcją czy nawet przeprowadzają operacje takie jak wazektomia. W Krakowie i innych dużych miastach w Polsce znajduje się sporo specjalistów.

Przed wyborem konkretnego lekarza warto zapoznać się z ofertą gabinetu i opiniami na jego temat. Wazektomia, leczenie zaburzeń wzwodu czy w końcu wykonanie operacji stulejki to zabiegi, które dobrze jest powierzyć w sprawdzone ręce.

Dodaj komentarz