Ortodoncja czy licówki – co wybrać, aby mieć piękny uśmiech?

Chcąc mieć piękne i równe zęby w życiu dorosłym zdecydowanie warto dbać o nie już na etapie dzieciństwa. Tu ważna jest rola rodziców. W życiu dorosłym zdecydowanie ważna jest po prostu profilaktyka. Obecnie bardzo popularne są licówki, które dają natychmiastowy efekt pięknego uśmiechu. Na drugim końcu są usługi ortodontyczne. Co wybrać, jeżeli chcemy mieć równe zęby i piękny uśmiech?


Jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest to, aby dbać o własne zdrowie, wygląd, komfort psychiczny oraz przede wszystkim fizyczny. Jest wiele metod na to, aby mimo upływu czasu, stresującego życia oraz wszystkich problemów wyglądać dobrze i czuć się dobrze.

Jednym z najważniejszych aspektów, na który trzeba zwrócić uwagę jest oczywiście uśmiech. A na uśmiech składają się zdrowe zęby oraz dziąsła.

Zobacz także: https://apem.com.pl/jak-dobry-stomatolog-wplywa-na-redukcje-stresu/

Licówki

Licówki pełnoceramiczne cieszą się ogromną popularnością. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki zabieg, chcąc przede wszystkim uzyskać praktycznie natychmiastowy efekt. To właśnie jest główną zaletą licówek, o której zdecydowanie trzeba wiedzieć.

Montaż licówek, po uprzednim przygotowaniu zębów odbywa się praktycznie na jednej wizycie. To bardzo szybko. Doświadczony dentysta zdecydowanie sprawi, że po opuszczeniu fotela stomatologicznego nasz uśmiech będzie zupełnie inny. Minusem licówek może być oczywiście ich cena, a także trwałość.

Warunkiem, który trzeba spełnić, aby licówki z kolei spełniły swoją rolę są oczywiście wyleczone zęby. Pomoc w tym zakresie otrzymamy w przychodni https://mcs-przychodnia.pl/

Ortodoncja

Ortodoncja to dział stomatologii, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem między innymi wad zgryzu. Jeżeli chcemy, aby nasze zęby były równe, ale nie chcemy jednocześnie wykorzystywać licówek to rozwiązaniem może okazać się zastosowanie odpowiedniego aparatu na zęby. Obecnie mamy do czynienia z zupełnie innymi aparatami ortodontycznymi, niż miało to miejsce jeszcze 10 czy 15 lat temu. W tym zakresie ortodoncja stawia na zupełnie nowe rozwiązania.

Do wyboru mamy zupełnie niewidoczne aparaty, które montuje się od strony wewnętrznej zębów, a to przekłada się na wyższy komfort psychiczny oraz estetyczny. Dlaczego? Tak ukryty aparat ortodontyczny jest praktycznie niewidoczny, nie wpływa więc na obniżenie atrakcyjności. Dla niektórych osób, zwłaszcza pełniących ważne funkcje, np. reprezentacyjne.

One Reply to “Ortodoncja czy licówki – co wybrać, aby mieć piękny uśmiech?”

Dodaj komentarz