Od teraz, gdy klienci zamówią notebooki lub tablety Panasonic TOUGHBOOK z systemem Windows 10 Pro, będą mogli zarządzać ich konfiguracją i wdrożeniem za pomocą Windows Autopilot. Panasonic wstępnie zarejestruje sprzęt w chmurze w swoim Europejskim Centrum Konfiguracji i Serwisu w Cardiff. Wówczas usługa Windows Autopilot umożliwi przesłanie wszystkich ustawień konfiguracji dla konkretnego urządzenia do chmury. Gdy użytkownik końcowy otrzyma urządzenie TOUGHBOOK, wszystkie niezbędne ustawienia będą już czekać w chmurze. Wystarczy wprowadzić dane uwierzytelniające, a urządzenie poprzez chmurę zostanie automatycznie skonfigurowane.

– Nowa opcja implementacji daje natychmiastową korzyść klientom w różnych lokalizacjach bez względu na liczbę urządzeń do skonfigurowania – wyjaśnia Jon Tucker, General Manager for Solutions and Engineering w Panasonic Mobile Solutions Business Division Europe. – Usługa eliminuje potrzebę konfigurowania przez zespół IT każdego urządzenia. Zamiast tego automatyzuje proces wdrażania i zarządzania sprzętem, obniżając tym samym wysiłek i koszty pracy informatyków – dodaje Jon Tucker.

– Standardowo specjaliści IT spędzają dużo czasu na tworzeniu i dostosowywaniu obrazów, które będą wdrażane na urządzeniach korporacyjnych – mówi Brad Anderson, Corporate Vice President, Microsoft 365 w firmie Microsoft.

– Windows Autopilot wprowadza zupełnie nowe podejście. Z perspektywy użytkownika końcowego wystarczy kilka prostych operacji, aby urządzenie było gotowe do użycia. Z punktu widzenia informatyka Autopilot zajmuje się obrazowaniem i rejestracją, użytkownik końcowy musi jedynie połączyć się z siecią i zweryfikować swoje dane uwierzytelniające. Poza tym wszystko jest zautomatyzowane.

Program Windows Autopilot został zaprojektowany w celu uproszczenia całego cyklu życia urządzeń z systemem Windows zarówno z punktu widzenia informatyków, jak i użytkowników końcowych, od początkowego wdrożenia aż do końca eksploatacji. Wykorzystując usługi oparte na chmurze, klient może zmniejszyć całkowite koszty wdrożenia, zarządzania i wycofania urządzeń, ograniczając do minimum procedury, ilość infrastruktury i czas poświęcony przez działy IT. Jednocześnie usługa zapewnia użytkownikom końcowym łatwe użytkowanie sprzętu.

Windows Autopilot jest jedną z wielu usług w ofercie Panasonic związanych z usprawnieniem wdrożenia i zarządzania urządzeniami TOUGHBOOK.

Dodaj komentarz