Pediatra prywatnie czy publicznie – jakie są różnice?

Zdrowie i życie dziecka jest dla rodzica najważniejsze. Dlatego też konieczne jest, aby znalazł on lekarza, który będzie sprawował opiekę nad dzieckiem. Do pediatry można chodzić prywatnie lub na NFZ. Czym różni się opieka publiczna od prywatnej?

Pediatra publicznie – jakie zasady obowiązują?

Pediatra publicznie pracuje najczęściej w przychodni, która ma podpisana umowę w ramach NFZ. Wówczas wszelkie świadczenia pacjent otrzymuje za darmo. I to jest niepodważalny plus przychodni na NFZ. Pediatra w Inowrocławiu prywatnie przyjmie wszystkich pacjentów, ale będą musieli pokryć koszt z własnej kieszeni. W przypadku pediatry publicznie, opieką objęci są dzieci, których rodzice podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu.

Pediatra pracujący w publicznej przychodni ma ustalony czas pracy. Może pracować od rana do południa i od południa do godziny 18. Po tej godzinie, gdy pojawia się problem zdrowotny u dziecka, rodzice są zmuszeni skorzystać z wieczornej opieki ambulatoryjnej

Pediatra prywatnie – czy jest dla każdego?

W wielu przypadkach, rodzice dzieci decydują się na wizytę prywatną u lekarza pediatry. Opieka pediatryczna w Inowrocławiu  nie zawsze pozwala na szybkie dostanie się do przychodni i konsultację lekarską. W sezonie chorobowym, na wizytę można czekać nawet dwa dni. W przypadku małych dzieci to zbyt długi okres. Liczy się czas podjęcia leczenia. Prywatna wizyta u lekarza pediatry pozwala na szybką diagnozę. Nawet zlecenie dalszej diagnostyki i dalszych badań odbywa się znacząco szybciej. Praca w godzinach popołudniowych, a także w weekendy, daje możliwość natychmiastowego skorzystania z pomocy medycznej, wówczas, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Prywatna opieka pediatry daje możliwość świadczenia usług  w wysokim standardzie. Bardzo często lekarz ma do dyspozycji nowoczesny sprzęt, a samo pomieszczenie jest zadbane i urządzone nowocześnie z myślą o dzieciach. Dzięki temu wizyta źle się dziecku nie kojarzy.

Dodaj komentarz