Każdy z nas lubi mieć coś wyjątkowego, innego niż wszyscy, albo przynajmniej niż większość. Kwestia ta dotyczy przedmiotów które posiadamy, ale także życia codziennego: pasji, hobby, miejsc które odwiedzamy czy aktywności które podejmujemy. Choć w wielu sytuacjach lubimy być jak inni, od czasu do czasu chcemy się wyróżnić. Odpowiedzią na taką potrzebę jest personalizacja przedmiotów, w tym także coraz częściej garderoby. Spersonalizowanie ubrań i dodatków to sposób na oryginalność i niepowtarzalność, który pozwala wyróżnić się z tłumu i stworzyć indywidualny styl.

Twoje i tylko Twoje

Personalizacja pojawia się na wielu polach, jednak głównym cel zawsze jest jeden – stworzyć wrażenie wyjątkowości i niepowtarzalności, nawet jeśli mówimy o czymś co jest masowo dostępne. Przykładem mogą być spersonalizowane etykiety Coca-Coli, oryginalna obudowa na telefon czy naszywka z imieniem na kołnierzyku koszuli lub grawer na okładce kalendarza. Teoretycznie każdy może kupić dany produkt, jednak jeśli wprowadzimy drobny motyw personalizacji, mamy wrażenie, że tylko my jesteśmy jego szczęśliwymi posiadaczami.

Wszystko co pozwoli nam dostosować produkt do naszych wymagań i preferencji, sprawi, że osiągniemy wrażenie wyjątkowości. To także namiastka luksusu, ponieważ tak właśnie postrzegamy limitowane kolekcje lub przedmioty wykonywane na indywidualne zamówienie.

Dopasowanie do indywidualnego stylu

Nawet najbardziej wymagający klient dzięki personalizacji szybciej dopasuje produkt do siebie i swoich preferencji, zarówno jeśli chodzi o garderobę, jak i dodatki do niej. Coraz więcej firm jubilerskich świadczy usługę wyboru elementów, ich modyfikacji i grawerowania biżuterii. Popularna jest również biżuteria artystyczna, której pojawiają się pojedyncze egzemplarze.

Personalizowane obuwia to również ciekawe zjawisko. Zwykle odbywa się na etapie produkcji według wcześniejszych wskazówek klienta. Duże i znane marki oraz małe zakłady szewskie oferują klientom wachlarz możliwości wyboru materiału, koloru, sposobu łączenia elementów i dodatków. Co ciekawe, istnieją również firmy, które zajmują się modyfikacją gotowego już obuwia – wystarczy zgłosić przez internetową platformę swoje ulubione buty, zaproponować zmiany i czekać na oryginalny efekt końcowy.

Kobiety i mężczyźni mają obecnie ogromy wybór produktów, które mogą dopasować do swoich potrzeb. Nie dotyczy to jedynie walorów estetycznych i jakościowych, takich jak kształt, kolor, zdobienia czy materiał wykonania – personalizacja jest również odpowiedzią na idealne dopasowanie do sylwetki. Wizyty u krawca, które kiedyś były koniecznością w sytuacji braków w sklepach, dziś stają się wyborem, dla osób ceniących jakość, kunszt wykonania oraz indywidualny styl.

Szyte na miarę garnitury czy sukienki to gwarancja pełnej wygody. Klienci cenią sobie, gdy mają wpływ na cały proces produkcji. Coraz więcej firm daje taką możliwość, również przez internet, czego przykładem jest polska marka Manblu, specjalizująca się w szyciu kurtek puchowych na miarę. Dzięki wygodnemu kreatorowi, klient może szybko i łatwo zakupić w pełni spersonalizowany produkt.

Personalizacja garderoby to rozwiązanie dla osób chcących czuć się komfortowo i samodzielnie decydować o dodatkach oraz funkcjonalnościach. Nie każdy może pozwolić sobie na haute couture od projektanta, tymczasem opcja zindywidualizowania projektu daje tego namiastkę. Stąd właśnie rosnąca popularność marek odzieżowych, które aktywnie angażują klienta w proces produkcji jego ubrań.

Dodaj komentarz