Podziękowania dla rodziców na ślubie – jak je zorganizować?

Państwo młodzi często decydują się na publiczne podziękowania dla rodziców podczas uroczystości weselnej. Jak je zorganizować? Istnieje kilka rozwiązań, które warto rozważyć. Sprawdź ciekawe pomysły na prezent ślubny dla rodziców i dowiedz się, jak wpleść ten element w scenariusz wesela.

Wesela mogą mieć różne scenariusze, w zależności od preferencji pary młodej. Wiele par rezygnuje z tradycyjnych ślubnych zabaw czy pierwszego tańca, decydując się na różne alternatywy. Jest jeden element, który stale zyskuje na popularności – podziękowania dla rodziców. W ostatnich latach stały się wręcz standardem, a wielu parom trudno wyobrazić sobie wesele bez nich.

Rodzice często towarzyszą przyszłym nowożeńcom w przygotowaniach do ślubu, aktywnie w nich uczestnicząc. Dobierają menu, pomagają w poszukiwaniach zespołu lub DJ’a i przymierzaniu ślubnych strojów, a często również wspierają parę finansowo. Nic dziwnego, że państwo młodzi tak chętnie decydują się na oficjalne podziękowania, chcąc pokazać rodzicom, że są wdzięczni za otrzymane wsparcie.

 

O której podziękowania dla rodziców na weselu?

Zanim przejdziemy do samych podarunków, zastanówmy się, w którym momencie najlepiej podziękować rodzicom podczas wesela. Pary młode wybierają różnie – wiele zależy od tego, czy scenariusz wesela jest wypełniony atrakcjami, czy raczej luźny. Trafnie w tej kwestii doradza na swojej stronie firma artMA:

Taki punkt w harmonogramie uwzględnia się zwykle przed podaniem tortu weselnego, choć są też pary, które decydują się, aby podziękować rodzicom już na samym początku uroczystości, tuż po pierwszym tańcu. Jeśli harmonogram wesela jest mocno napięty, moment wręczenia rodzicom podziękowania można zaplanować także po oczepinach, kiedy atmosfera na sali weselnej będzie już o wiele bardziej swobodna.

Co dać rodzicom na podziękowanie?

Niezależnie od tego, jaką formę podziękowań wybierzecie, zdecydowanie warto pamiętać o doborze odpowiedniego prezentu. Nie musi być to niż dużego – wystarczy symboliczny podarunek. Popularnym wyborem jest na przykład drewniana skrzynka czy koszyk dla rodziców skrywający różnego rodzaju dobroci – od słodkości, przez dobrej jakości alkohole czy perfumy. Jeśli zdecydujecie się na zakup dobrego alkoholu, warto również pomyśleć nad zakupem specjalnej skrzynki, w której umieścicie butelkę z dedykacją.

Co kupić rodzicom na ślub, aby ich zaskoczyć? Ciekawym pomysłem może okazać się zakup vouchera – na przykład do SPA czy na romantyczną kolację. Alternatywą – zwłaszcza gdy wszyscy członkowie rodziny lubią spędzać ze sobą czas – może być wykupienie wspólnej kolacji dla nowożeńców i ich rodziców. Taki pomysł to nie tylko piękny gest, ale również sposób na zacieśnienie więzi.

Jak podziękować rodzicom na weselu?

Klasycznym rozwiązaniem jest przemowa. Zazwyczaj wygłasza ją zarówno pan młody, jak i pani młoda. Nie każdy jednak czuje się dobrze w takiej roli. W przypadku, gdy para chce uniknąć przemów, dobrym rozwiązaniem jest wyświetlenie filmu lub pokazu slajdów. Można zawrzeć tam nagrane wcześniej przemowy i podziękowania lub wpleść w nie fragmenty z tekstem. To dobry sposób na oszczędzenie sobie stresu, którego w tym ważnym dniu przecież nie brakuje.

Ciekawym pomysłem na podziękowania dla rodziców będzie również uwzględnienie w ślubnym scenariuszu piosenki dla rodziców. Może ona nawiązywać w jakiś sposób do ich historii małżeńskiej. Jeśli nie, bezpiecznym i klasycznym wyborem będą utwory pokroju „Cudownych rodziców mam”.

Podziękowania dla rodziców to piękny moment, który wszyscy zapamiętają na długo. Zorganizujcie go przede wszystkim w zgodzie ze sobą!

Dodaj komentarz