Puch naturalny kontra syntetyczny — jakie męskie kurtki zimowe sprawdzą się lepiej?

Zbliżający się okres zimowy to bez wątpienia ten czas, na który powinniśmy się odpowiednio przygotować, uwzględniając między innymi to, jak będzie wyglądała sytuacja posiadanej garderoby. Dobrej jakości, ciepła kurtka będzie miała istotne znaczenie i warto mieć ją na uwadze, przygotowując swoją zimową garderobę. 

Wśród oferowanych produktów spotkamy liczne kurtki puchowe męskie. W związku z tym może się pojawić pytanie, po jaką kurtkę warto sięgnąć, czego po poszczególnych produktach możemy się spodziewać. To, co będziemy musieli wziąć pod uwagę to czy będzie to kurtka wykorzystująca puch naturalny, czy wypełniona jest puchem syntetycznym. Co sprawdza się lepiej, jaki produkt wybrać?

Kurtka męska — co kupić na zimę

W sprzedaży znajdziemy różne produkty i cienkie kurtki puchowe męskie i propozycje przygotowywane dla osób, które szukają znacznie grubszego produktu. Możliwości jest wiele, natomiast wybór odpowiedniego wypełnienia będzie miał kluczowe znaczenie dlatego, by kurtka dobrze spełniała swoje zadanie, pisał o tym portal ele24.net.

Dostępne w sprzedaży propozycje to jak zostało powiedziane albo puchu naturalnego, albo propozycje syntetycznego wypełnienia. Warto się z tym zapoznać i zdecydować na dobrej jakości produkt.

Puch — naturalne wypełnienie

Jeśli wybierana będzie kurtka męska z puchu naturalnego, będzie można oczekiwać, że takie wypełnienie sprawdzi się bardzo dobrze w praktyce, ponieważ gwarantuje ciepło. Puch jest w stanie zatrzymać ciepło dzięki sprężystości.

Im większa będzie, tym puch będzie lepiej utrzymywał powietrze. Wypełnienia, jakie są dostępne na rynku to propozycje, które oferowane są albo w formie puchu gęsiego, albo puchu kaczego. Niewątpliwie w kwestii utrzymywania ciepła puch będzie tym rozwiązaniem, które sprawdza się najlepiej. I tak naprawdę trudno o lepszy materiał do utrzymywania odpowiedniego ciepła.

Co do puchu to jeśli on znajduje się w kurtce, to od razu spełnia swoją rolę, ponieważ nie potrzebuje ogrzania tak jak włókna, które mają charakter syntetyczny. Jednak puch naturalny to nie tylko same zalety. Na uwadze trzeba również mieć tak istotną kwestię jak wilgoć, która zimą pojawia się bardzo często.

A puch niestety stawia taki warunek, że musi być sucho. Niestety chłonie wilgoć i dlatego traci swoje właściwości. Mokry puch w ogóle nie będzie gwarantował ciepła i właściwości spadają do zera. To sprawiło, że pojawił się puch syntetyczny.

Włókna syntetyczne w kurtkach

Kurtka puchowa zimowa męska to propozycja, która występuje także w formie syntetycznego wypełnienia. W tej sytuacji jeśli chodzi o to wypełnienie, to właściwości cieplne będą tutaj różne w zależności od tego, jakie konkretnie wypełnienie zostało zastosowane.

Jednak trudno będzie konkurować z puchem naturalnym, tak jak zostało wskazane. Natomiast włókna syntetyczne są lepszym wyborem, gdy kurtka ma kontakt z wilgocią. Ich izolacyjność spadnie o maksymalnie 50% gdy będą mokre. A najlepsze włókna nie stracą więcej niż kilkanaście procent.

Dodatkowo szybciej schną, więc ich właściwości wrócą do stanu pierwotnego szybciej niż przy puchu naturalnym.

Wybór odpowiedniego rozwiązania będzie tutaj uzależniony od tego, jakie ktoś ma potrzeby i oczekiwania co do kurtek. Znaczenie ma to, w jakich warunkach kurtka będzie użytkowana. Wybór więc w dużej mierze uzależniony jest od predyspozycji indywidualnych.

Dodaj komentarz