Ramy blacharskie do napraw samochodów ciężarowych – jak działają?

Ramy blacharskie wykorzystywane są najczęściej do naprawy samochodów, jakie brały udział w stłuczce. Umożliwia to specjalna konstrukcja, która opiera się na dodatek na grubościennych profilach zamkniętych.

Ramy blacharskie – nacisk na uszkodzoną karoserię samochodu

Ramy blacharskie w Krakowie znaleźć można w zdecydowanej większości warsztatów samochodowych. Wiele osób, jakie na co dzień zajmuje się naprawą pojazdów po stłuczkach, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tylko ten solidnie wykonany element jest w stanie wspierać proces naprawy pojazdów.

Ramy blacharskie do napraw samochodów ciężarowych wykorzystuje się w następujący sposób. Naciska się lub/i naciąga na uszkodzoną karoserię samochodu z odpowiednią siłą. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby była ona kierowana z różnych stron. Należy również patrzeć na bieżąco co się dzieje z karoserią podczas wykonywania takich działań. Może się bowiem okazać, że dodatkowo trzeba będzie użyć innych elementów, np. haki, kleszcze czy ściski.

Ramy blacharskie – szybka i skuteczna naprawa

Ramy blacharskie w Krakowie można zamówić w specjalnie do tego dedykowanych miejscach. Ważne jest to, aby spojrzeć na ich wykonanie. Tylko solidna trwałość jest w stanie sprawić, że bez trudu będzie można podejmować się napraw w różnego typu pojazdach. Nie można bowiem zapomnieć, że do wyboru są nie tylko ramy blacharskie do napraw samochodów ciężarowych. W wyspecjalizowanych firmach można również zamówić:

  • ramy blacharskie do samochodów osobowych,
  • ramy blacharskie do samochodów dostawczych,
  • ramy blacharskie do ciągników siodłowych.

Nie jest powiedziane, że w każdym warsztacie potrzebne są wszystkie te ramy. Wszystko uzależnione jest od tego, z jaką dokładnie firmą ma się do czynienia. Takim standardem są ramy do pojazdów osobowych i dostawczych. One to oraz te pozostałe dwa rodzaje, są w stanie umożliwić skuteczną naprawę, która jest w stanie sprawić, że nadal będzie można bez problemu korzystać z samochodu powypadkowego. 

Dodaj komentarz