Robaki na ryby – jak je przechowywać?

Łowienie ryb staje się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, w końcu jest to sposób obcowanie z naturą, na to, aby się wyciszyć i oderwać od kłopotów. Jest wiele metod łowienia, jak również przynęt. Jeśli postawimy na żywe, to na które z robaków najlepiej jest postawić? Podpowiadamy.

Jeśli nasz wybór padnie na żywe przynęty, to możemy być pewni, że nie będą one dedykowane tylko i wyłącznie rybom spokojnego żeru. Będą one także prawdziwym rarytasem nawet dla drapieżnika. Aby jednak móc zaliczyć połów do udanych, to bardzo ważne jest odpowiednie dobranie robaków oraz stawienie na wysoką jakość. Tej najlepiej upatrywać w dobrych sklepach dedykowanych wędkarzom, takich jak te: https://www.liwi.pl/.

Żywe przynęty – w jaki sposób je przechowywać

Jeśli decydujemy się na żywe przynęty, to bardzo ważne jest też to, aby wiedzieć, w jaki sposób należy je odpowiednio przechowywać. W praktyce oznacza to, że po prostu trzeba mieć o tym pojęcie, ale nie posiadać jakiejś skomplikowanej wiedzy. Jak się okazuje, robaki nie są aż tak wymagające. Wiele zależy od tego, na jakie robaki postawimy. Jeśli na przykład na dżdżownice, to wystarczy, że zainwestujemy w skrzynkę, postawimy ją w chłodnym, nienasłonecznionym miejscu, a następnie wypełnimy ją żyzną glebą. Rosówki potrzebują natomiast trawy i słoika. Nie spodziewajmy się jednak ich dużej żywotności. Warto też wiedzieć, że należy je przechowywać samodzielnie, nie lubią ani towarzystwa, ani ciasnoty. Z kolei pijawki to inwestycja w klasyczne pudełko na robaki.

Zobacz także: https://wimet.com.pl/pierwsze-wiosenne-weekendy-jak-je-zaplanowac/

Zakładanie robaków na haczyk

Niemniej ważne jak odpowiednie przechowywanie robaków jest ich umiejętne zakładanie na haczyk. Bardzo istotne jest to, aby nie naruszyć ich struktury, więc zachować szczególną ostrożność. Brak takiego działania sprawi, że robak po prostu się od niego oddzieli, a co za tym idzie, ryba na pewno nie będzie nim kompletnie zainteresowana. Robak po prostu musi zachować swoją żywotność, aby móc jakoś wabić ryby. Kolejna kwestia, to przyłożenie się do właściwego nabicia wspomnianej żywej przynęty. Doświadczeni i zapaleni wędkarze polecają robienie tego na skórkę, w miejscu w którym odwłok jest twardszy. To zminimalizuje ryzyko zerwania się go z haczyka.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można po prostu zapytać się doświadczonych specjalistów np. w dobrej jakości sklepie wędkarskim. Takie działanie sprawi, że będziemy mieć pewność, że działamy zgodnie ze sztuką.

One Reply to “Robaki na ryby – jak je przechowywać?”

Dodaj komentarz