Obstawianie zakładów u bukmachera zawsze wiąże się z ryzykiem. Jednak można go częściowo ograniczyć wybierając handicap azjatycki. Warto zatem zastanowić się nad tym, jaki rodzaj handicapu azjatyckiego jest najbardziej opłacalny. Na samym początku jednak przybliżymy i przypomnimy, co to jest handicap?

Handicap – co to jest? Przypomnij sobie zasady gry z handicapem

Na samym początku, zanim przejdziemy do rodzajów handicapów azjatyckich przybliżymy, czym jest owy handicap. To dodatkowe punkty, które przyznawane są słabszej drużynie jeszcze przed spotkaniem, które mają za zadanie wyrównanie szans. W istocie przez dodanie handicapu zwiększa się również stawka na faworyta spotkania, zatem jest to zakład bardziej opłacalny. Dodatkowo przy handicapie azjatyckim eliminowany jest remis, zatem szanse na powodzenie wzrastają o ok. 17%.legalni bukmacherzy

Handicap 0 – gdy padnie remis, jesteś spokojny

Jeśli bukmacher obejmuje zakład zerowym handicapem oznacza to, że w meczu nie ma faworyta. Zatem obie drużyny traktowane są jako równi sobie pretendenci do zwycięzca, z tą różnicą, że w przeciwieństwie do zwykłego zakładu w przypadku postawienie na jedną z drużyn i końcowym wynikiem remisowym, stawka jest nam zwracana. Oczywiście przegrywamy, jeśli źle obstawimy zwycięzcę.

Handicapy +1/-1 i +1,5/-1,5 – handicap azjatycki trójdrogowy

W takim handicapie punkty przed spotkaniem dodawane są drużynie słabszej i odejmowane drużynie będącej faworytem. Jeśli stawiamy na faworyta to wygrywamy zakład, gdy wygra on różnicą przynajmniej dwóch goli. Jeśli wygra różnicą jednego gola to oznacza, że w końcowym rozrachunku w zakładzie pada remis. Z kolei, każda porażka faworyta oznacza wygraną tylko przy postawieniu na drużynę przeciwną.

Klasyczny handicap -1,5 na faworyta – większa szansa na wygraną

Poza handicapem trójdrogowym występować może klasyczny handicap -1,5 na faworyta. Tutaj typujący wygrywa zawsze w sytuacji, gdy faworyt wygra mniejszą liczbą bramek niż dwoma. Zatem w meczu Barcelony z drużyną, która znajduje się tuż za nią np. Atletico taki zakład może być opłacalny. Prawdopodobieństwo, że Barcelona wygra dwoma golami, jeśli wcześniejsze mecze pomiędzy tymi drużynami były wyrównane jest mniejsze. Oczywiście można tu również postawić na wygraną Barcelony i liczyć, że wygra przewagą przynajmniej dwóch goli, np. jeśli w tabeli znajduje się wyraźna luka pomiędzy drużyną przodującą w lidze, a kolejnymi.

Handicap -1,25 – ćwiartkowy handicap azjatycki

Handicap 1,25 jest to handicap ćwiartkowy, który wielu typerom sprawia największy problem, gdyż wydaje się skomplikowany, a to nieprawda. W tym przypadku zarówno zakład, jak i stawka zostają rozbite. Połowa stawki wędruje tu na zakład (-1), a połowa na (-1,5). Zatem w zależności od wyniku spotkania możemy wygrać, przegrać, dostać zwrot w całości bądź połowę stawki.

Kiedy wygrywamy, a kiedy przegrywamy?

legalni bukmacherzyWielu typerów nie do końca rozumie zasady rozliczania handicapów azjatyckich. Dlatego postanowiliśmy je wam przybliżyć i tak w przypadku azjatyckiego handicapu (-0,25) wygrasz, jeśli faworyt wygra, natomiast remis oznacza przegraną, ale tylko 50% stawki, gdyż 50% zostaje zwrócone. Z kolei przegrany mecz to twoja przegrana. Handicap azjatycki (-0,5) jest wygrany tylko i wyłącznie gdy twoja drużyna wygra. W tym przypadku możesz tylko wygrać albo przegrać, gdyż nie ma możliwości otrzymania zwrotu stawki. Handicap (-1,75) jest wygrany, jeżeli Twoja drużyna wygra różnicą minimum trzech goli. Z kolei zakład (-2) wymaga wygranej faworyta różnicą trzech lub więcej bramek, jednak w tym przypadku zwycięstwo faworyta dwoma golami oznacza zwrot 100% stawki. Handicap azjatycki (+1) jest wygrany zarówno w przypadku zwycięstwa lub remisu Twojej drużyny. Jako ostatni damy tu przykład handicapu (+2,25), który jest wygrany jeżeli twój zespół zwycięży, zremisuje lub przegra jednym golem.

Handicap azjatycki na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowany, jednak czytając nasz poradnik powinniście go zrozumieć. Handicap polecany jest także dla początkujących typerów, którzy chcą zwiększyć swoje wygrane obstawiając faworytów, zatem warto go spróbować.

Dodaj komentarz