Rozwód – czy potrzebny jest adwokat?

Adwokat rozwodowy jest specjalistą w dziedzinie rozwodów, który może zapewnić swojemu klientowi profesjonalną obsługę w tym trudnym momencie, jakim jest rozwód. Czy korzystanie z jego usług jest niezbędne? Jak wybrać dobrego prawnika, który zajmie się wszystkim, co związane z rozwodem i pomoże w przejściu tego procesu bez dużego stresu?

Czy do rozwodu potrzebny jest prawnik?

Zasadniczo do rozpoczęcia i prowadzenia sprawy rozwodowej prawnik nie jest potrzebny. Napisanie pozwu rozwodowego oraz uczestnictwo w rozprawach może odbywać się bez wsparcia specjalisty w dziedzinie prawa rozwodowego.

Wiele osób planujących rozwód woli jednak skorzystać ze wsparcia prawnika, ponieważ może on wtedy zająć się wszystkimi sprawami związanymi z całym procesem – jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Rozwód – do jakiego prawnika się zgłosić?

Obecnie w sprawach rozwodowych pomocy można szukać zarówno w kancelariach radcowskich – radców prawnych, jak i w kancelariach adwokackich.

Dostępne są również specjalne kancelarie prawne, które zajmują się prowadzeniem usług w zakresie rozwodów, dzięki czemu umożliwiają one uzyskanie jeszcze lepszych wyników, szczególnie w przypadku tzw. trudnych rozwodów, na przykład z orzekaniem o winie.

Gdy potrzebni są sprawdzeni adwokaci Kraków jest miastem, w którym można skorzystać z profesjonalnej i kompleksowej obsługi w ramach rozwodów. Działają w nim także kancelarie prawne specjalizujące się w rozwodach.

Jakie usług prawne świadczone są w ramach rozwodów?

Rozwód jest procedurą, która musi odbyć się przed sądem. Prawnik może wtedy zadbać o wszystkie szczegóły związane z przygotowaniami do rozwodu oraz z jego przebiegiem, pomagając również swojemu klientowi w uzyskaniu takiego wyniku rozprawy, który będzie dla niego najbardziej satysfakcjonujący.

Kancelarie prawne mogą zapewnić poniższe usługi dotyczące rozwodów:

  • doradztwo prawne, między innymi dotyczące warunków niezbędnych do spełnienia, by uzyskać rozwód, rodzajów rozwodów – z orzekaniem o winie i bez orzekania o winie
  • przygotowanie pozwu rozwodowego oraz dodatkowych wniosków w rozwodzie, między innymi dotyczących opieki nad dziećmi, alimentów, podziału majątku
  • reprezentowanie klienta podczas rozprawy rozwodowej w sądzie
  • złożenie apelacji wtedy, gdy wynik rozprawy rozwodowej nie jest zadowalający

Zatem do rozwodu adwokat nie jest potrzebny, jednak razem z nim można znacznie łatwiej przejść przez cały ten skomplikowany oraz stresujący okres. Adwokat rozwodowy jako osoba z dużą wiedzą i doświadczeniem może wtedy zadbać o wszystkie szczegóły spawy, pomagając klientowi w uzyskaniu satysfakcjonującego wyroku.

Dodaj komentarz