Siatki karbowane nie tylko do filtrów i sit. Jakie mają zastosowanie?

Siatki wykonane z metalu mają rozległe zastosowanie w różnych obszarach. Kiedy najczęściej stosowane są siatki karbowane?

Czym są siatki karbowane?

Metalowa siatki karbowane – http://sitodrut.com.pl/siatki-karbowane/ są rodzajem siatki, która charakteryzuje się zastosowaniem drutu o charakterystycznej, pofalowanej budowie. Tego typu siatki określane są także jako krepowane albo krępowane.

Siatki karbowane są dostępne w szerokiej gamie wariantów – można kupić je w różnych szerokościach i długościach, grubościach drutu, który może być też wykonany z wielu materiałów. Siatki te mogą być także jednokarbowe albo wielokarbowe, co odnosi się do liczby karbów, czyli fal znajdujących się pomiędzy przecinającymi się drutami.

Producenci siatek karbowanych oferują je w gotowych wariantach, ale mogą także przygotować je na indywidualne zamówienie klienta.

Siatki karbowane – jakie mają zastosowanie?

Ze względu na swoją budowę siatki karbowane są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu oraz w wielu branżach. Mają one przy tym uniwersalne zastosowanie i mogą sprawdzić się w różnych miejscach montażu.

Wśród możliwych zastosowań siatek karbowanych znajdują się w szczególności:

  • Filtry i sita – to jedno z głównych zastosowań siatek karbowanych. W zależności od wielkości oczka siatka pozwala na zatrzymanie zanieczyszczeń w wodzie i materiałach sypkich lub większych frakcji kruszyw.

  • Osłony – za pomocą siatek karbowanych można przygotować różne rodzaje osłon przeznaczonych do zabezpieczania maszyn, urządzeń czy instalacji. Duże znaczenie ma wtedy wielkość oczka siatki oraz grubość drutu, co przekłada się na wytrzymałość osłony.

  • Wypełnienia ogrodzeń, bram oraz furtek – siatka karbowana może być zastosowana w celu wykonania ogrodzeń oraz jako wypełnienie bram oraz furtek.

  • Wypełnienia balustrad – za pomocą siatki można też przygotować balustrady umieszczane na zewnątrz oraz wewnątrz budynków, na przykład na halach.

  • Kosze – siatka doskonale nadaje się do wykonania wytrzymałych koszów do przechowywania, na przykład w postaci kontenerów, pojemników.

  • Ścianki działowe – siatki umożliwiają wykonanie ażurowych, dobrze wentylowanych ścianek działowych, na przykład w magazynach.

  • Klatki dla zwierząt – za pomocą siatek karbowanych często wykonuje się klatki hodowlane, kojce dla zwierząt.

Obecnie siatki karbowane dostarczane są przez wielu producentów – z dostępnymi wariantami siatek można zapoznać się bliżej na stronach internetowych ich wytwórców. Wielu z nich oferuje też możliwość zakupienia materiałów online z dostawą bezpośrednio do klienta.

Dodaj komentarz