Zakup nowego smartfona zawsze wiąże się z dość kosztowną inwestycją nawet pomimo faktu, że ceny urządzeń ze średniej półki cenowej stają się coraz bardziej atrakcyjne dla przeciętnego klienta. Jednak niezależnie od kwoty zakupu smartfona każdy użytkownik pragnie zachować jego nienaganny wygląd i dobre właściwości techniczne jak najdłużej. Wbrew pozorom wcale nie tak trudno o przypadkowe uszkodzenie telefonu, a zwłaszcza ekranu. Zbita szybka to dość powszechna usterka, przed którą można się uchronić stosując szkło hartowane. Ale czy na pewno?
Szkło hartowane – podstawowe założenia
Jeszcze do niedawna na rynku akcesoriów GSM królowały folie ochronne, którym nie można było odmówić łatwego montażu czy niskiej ceny, jednak w porównaniu ze szkłem hartowanym nie okazują się tak skuteczne w ochronie ekranu smartfona. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, które ma szansę sprostać naszym oczekiwaniom jest szkło hartowane, które dzięki nowoczesnym technologiom pozwala cieszyć się idealnie gładkim ekranem w smartfonie przez długi czas. Nie można jednak zapominać, że szkło hartowane nie daje 100% ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, jednak minimalizuje ryzyko do minimum.
Szkło hartowane a wytrzymałość smartfona
Coraz więcej producentów nowoczesnych smartfonów przywiązuje ogromną wagę do jakości tworzyw stosowanych do produkcji ich obudowy. Większość urządzeń dostępnych obecnie na rynku wyposażonych jest w technologię Gorilla Glass. Zwiększa ona odporność telefonu na pęknięcia czy zarysowania przy jednoczesnym zachowaniu cienkiej grubości szkła oraz jego minimalistycznego designu. Na szczególną uwagę zasługuje również szkło wykorzystywane przez Apple do produkcji swoich flagowych urządzeń – iPhone’ów, zwłaszcza tych najnowszej generacji. Producent w iPhone 11 informuje o szkle hartowanym w specjalnym procesie jonowym, co ma zapewnić jeszcze lepszą ochronę ekranu i obudowy. Jednak dodatkowe zabezpieczenie w postaci dodatkowej warstwy szkła hartowanego pozytywnie wpływa na ochronę telefonu przez awariami.
Szkło hartowane – jak wybrać?
Wybierając szkło hartowane należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze, powinno ono idealnie przylegać do powierzchni wyświetlacza tak, aby zapewnić mu maksymalną ochronę. Po drugie, powinno charakteryzować się dużą twardością – większość produktów na rynku posiada oznaczenie 9H, co w skali Mosha oznacza twardość szkła, które może ulec ostrzu diamentowemu. Rzeczywistość okazuje się jednak całkiem inna, jednak dodatkowa warstwa ochronna na wyświetlaczu pozwala dużo swobodniej użytkować smartfona bez obaw o jego przypadkowe uszkodzenie.
Uszkodzony iPhone – co robić?
Wystarczy moment zawahania, aby telefon wylądował na twardej powierzchni i uległ zniszczeniu. Szkło hartowane w większości przypadków radzi sobie z amortyzacją uderzeń, jednak co w przypadku, gdy niezabezpieczony ekran w iPhonie zostanie uszkodzony? Naprawa Apple jest możliwa praktycznie od ręki w profesjonalnych serwisach iPhone w całej Polsce, w tym również w Warszawie. Wbrew pozorom nie trzeba szukać pomocy bezpośrednio u producenta, szczególnie gdy okres gwarancyjny już minął. Warto zwrócić się o pomoc do nieautoryzowanego serwisu Apple, gdzie specjaliści zbierający cenne doświadczenie podczas pracy z urządzeniami z „jabłkiem” z łatwością uporają się z usunięciem usterki i przywróceniem telefonu do sprawnego działania.