Teowniki aluminiowe – kiedy się je stosuje?

W sklepach z artykułami konstrukcyjnymi znaleźć można przeróżne profile, które stosuje się w przemyśle i budownictwie. Jednymi z nich są teowniki aluminiowe, które są dość często wybierane przez Polaków. Dlaczego? O tym w dalszej części tekstu.

Co to teowniki aluminiowe?

Aluminiowe teowniki są lekkie, a jednocześnie wystarczająco mocne i sztywne, dlatego znalazły zastosowanie w wielu branżach, w tym w budownictwie, lotnictwie i przemyśle morskim. Często spotyka się je także w motoryzacji.

Jeśli chodzi o rekomendowane i sprawdzone przez wielu teowniki aluminiowe w Gdańsku spotkać można takie i podobne rozwiązanie w dobrej cenie. Znajdą się tam nie tylko teowniki, ale i podobne ceowniki.

W jakich sytuacjach wykorzystuje się teowniki aluminiowe?

W jakich sytuacjach stosuje się aluminiowe teowniki? Zastosowanie aluminiowych teowników nie ogranicza się do branży budowlanej. Stosuje się je również w przemyśle samochodowym i w innych dziedzinach produkcji. Jednym z powodów jest to, że są one bardzo mocne i wytrzymałe. Są w stanie wytrzymać ciężar kilku osób idących po nich jednocześnie, co sprawia, że są idealne do stosowania w wielu różnych sytuacjach.

Konkretnym miejscem, w którym z łatwością zakupić można takie teowniki jest hurtownia metali kolorowych w Gdańsku. Czy znajdą się tam także dodatkowe, chociaż podobne elementy? Oczywiście, że tak. Kupisz tam: wyroby hutnicze, pręty mosiężne sześciokątne, ceowniki rury stalowe, kształtowniki aluminiowe oraz pręty nierdzewne.

Teowniki aluminiowe – kilka ciekawostek

Ciekawostką dla wielu jest sama nazwa. Skąd określenie teownik? Ponieważ jest on kawałkiem metalu o przekroju poprzecznym przypominającym literę „T”. Co ciekawe, to nie jedyny aluminiowy profil konstrukcyjny, który swoją nazwę zawdzięcza literze, której kształt przypomina. Mowa tu oczywiście o ceownikach, które – jak łatwo się domyślić – wyglądają jak litera C. Ich zastosowania są podobne.

Dodaj komentarz