Tom yum – klasyk tajskiej kuchni

Tom yum to jedna z najczęściej zamawianych potraw kuchni tajskiej. Zyskała popularność za sprawą swojej nieprzeciętnej wyrazistości. Smak i aromat świetnie łączą się z pikantnymi doznaniami. 

Tom yum – idealne danie dla każdego miłośnika i miłośniczki kuchni azjatyckiej

Tom yum w Katowicach to świetny wybór, gdy ma się ochotę zjeść coś wyrazistego i wyjątkowego. Podstawą tego przysmaku jest bulion krewetkowy. Smak i aromat definiują dodatki takie jak: liście kaffiru, chilli, limetka i trawa cytrynowa. Treściwość zupy to zasługa krewetek, kurczaka oraz warzyw. Grzybki shitake dopełniają smaku. Świetnie komponuje się ze wszystkim makaron ryżowy. Jest to też znakomita opcja dla osób, które z powodów zdrowotnych (celiakia) nie mogą spożywać glutenu. Danie to nie zawiera też w sobie żadnych mlecznych składników. Prawdopodobnie jest to najpopularniejsze ze wszystkich tajskich dań. W kulturze tajskiej potrawa ta jest obecna od wieków.

Restauracja Hurry Curry – tu zamówisz pyszną zupę tom yum

Restauracja Hurry Curry to idealny wybór dla osób, które cenią swój czas i zamiast poświęcać go na gotowanie, wolą zamówić coś prosto od kucharzy. Znaleźć tu można moc azjatyckich smaków w postaci zup, dań głównych, przystawek, deserów czy napojów. Jest tu także pyszna zupa tom yum, serwowana z pastą z płatkami chilli. Wyjątkowy smak i aromat czyni z niej popularny wybór wśród gości. Jedzenie z dowozem to dobre rozwiązanie dla tych osób, które nie czują się mocne w kuchni i nie lubią sprzątać po gotowaniu. Kuchnia azjatycka wymaga dobrej znajomości smaków, receptur, sposobów przyrządzenia, ale też posiadania specyficznych składników i naczyń. O ile prostsze jest zatem zamówienie obiadu dla jednej czy kilku osób. Nic zatem dziwnego, że z tej usługi korzystają osoby o różnym wieku, wykonujące różne zawody i prowadzące często odmienne style życia. Restauracja Hurry Curry stanowi świetną opcję na sobotnie spotkanie ze znajomymi, gdy nikomu nie chce się gotować.

Dodaj komentarz