Wprowadzeniu Toyoty GR Supry na malezyjski rynek towarzyszy nie lada otoczka. Tamtejsi klienci mogą zamawiać samochody Toyoty ze sportowej serii GR w GR Garage – dedykowanych salonach Toyota Gazoo Racing. Pierwszy powstał w Plentong, tuż przy granicy z Singapurem.

Toyota Malaysia planuje otworzyć aż sześć takich miejsc. GR Garage będzie oficjalnym przedstawicielstwem Toyota Gazoo Racing, w którym będzie można zamówić i kupić samochody ze sportowej linii GR, ale także dokupić części i wyposażenie opracowane pod kątem tych modeli przez Gazoo Racing czy nabyć gadżety.

Malezyjska Toyota w GR Garage widzi też wyjątkowe miejsce spotkań dla fanów sportowych Toyot, a także motorsportu. Atmosferę rywalizacji i sportu widać w środku. Wystrój salonów przywodzi na myśl parki serwisowe z rajdów i wyścigów, a kolorystyka wnętrza nawiązuje do barw zespołu Toyota Gazoo Racing.

Pierwszym autem, które trafiło do sprzedaży jest oczywiście Toyota GR Supra (A90), która zadebiutowała na malezyjskim rynku we wrześniu. Wkrótce dołączą do niej kolejne modele z charakterystycznym logotypem Gazoo Racing.

Pod marką Toyota Gazoo Racing największy japoński producent startuje z sukcesami m.in. w WRC, Rajdzie Dakar i w mistrzostwach świata wyścigów długodystansowych, w tym w słynnym wyścigu Le Mans 24h. W 2017 roku w salonach Toyoty w Japonii zadebiutowały pierwsze usportowione modele z nowej serii GR, opracowane przez Gazoo Racing. Na początku było ich siedem, ale z czasem ich gama została rozbudowana do kilkunastu. W tym czasie w Europie do sprzedaży trafił 212-konny hot hatch Yaris GRMN, pierwszy przedstawiciel serii GR na tym rynku. Nieco później zadebiutował Yaris w wersji GR Sport. Toyota Supra piątej generacji jest pierwszym odrębnym modelem opracowanym przez zespół Gazoo Racing.

Dodaj komentarz